در حالی که فروشندگان تلاش دارند قیمت سکه را در بالای کانال ۱۲ میلیون تومان حفظ کنند قیمت خرید سکه از مردم در نیمه اول کانال ۱۱ میلیون تومان قرار دارد.

سكه هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، بازار سکه از میانه هفته گذشته  افزایشی شد و به سرعت خود را به کانال ۱۲ میلیون تومانی رساند. سکه روز پنج‌شنبه در محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد که حدود ۱۴ درصد از قیمت پنج‌شنبه دو هفته قبل بالاتر بود. برآوردها نشان می‌دهد اما این رشد یک روی ماجرا است و بازار سکه روی دیگری نیز دارد.

  • روی دیگر بازار سکه

در هر بازاری در کنار قیمت فروش، قیمت خرید نیز وجود دارد. بازار سکه نیز از این قاعده کنار نیست و معامله گران معمولاً با دو تا سه درصد اختلاف از قیمت فروش اقدام به خرید می‌کنند.

اما مشاهدات میدانی اقتصادنیوز نشان می‌دهد در روز پنج‌شنبه اختلاف قیمت فروش و خرید سکه بالا بوده است. در روز ۵ شنبه در حالی قیمت فروش به متقاضیان ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عنوان می‌شد که قیمت خرید از آنان بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان پایین‌تر از قیمت فروش بود.

نکته جالب‌تر این‌که اکثر فروشندگان سکه حاضر به خرید در حجم بالای ۱۰ سکه نبودند و معدود فروشندگانی که حاضر به خرید سکه در این حجم بودند باهدف خرید به فروش اقدام به معامله می‌کردند.

اختلاف بالای قیمت فروش سکه و قیمت خرید آن حکایت از آن دارد که معامله گران حرفه‌ای تصویر ملموسی از روند بازار ندارند و احتمال کاهش قیمت در بازار بالا است. شاهد دیگری که این ظن را تقویت می‌کند خودداری از خریدهای در حجم ۱۰ تایی بوده است. این نشانه نیز حکایت از آن دارد که معامله گران تصور می‌کنند در هفته جاری امکان خرید باقیمت‌های پایین‌تری از هفته گذشته دارند.

  • پیش‌بینی قیمت سکه در روز شنبه

سکه در هفته گذشته از تمام زیرمجموعه‌های در قطع کوچک‌تر و سایر بازارهای رقیب افزایش قیمتی بیشتری داشت. انتظار می‌رود رشد سنگین قیمت سکه موجب کاهش قدرت ریسک‌پذیری سکه در معاملات امروز شود. گرچه در معاملات فردایی قیمت سکه کماکان بالای ۱۲ میلیون تومان است اما امکان کاهش قیمت سکه به یک کانال پایین‌تر وجود دارد. البته گروه طرفدار سرمایه‌گذاری در بازار سکه تأکید دارند رشد قابل‌توجه سکه زمینه برای تحریک تقاضای بیشتری در ابتدای هفته است بخصوص از سوی کسانی که تصور می‌کنند از رشد قیمت‌ها جامانده‌اند.

کد خبر 570178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار