حدود ۳۰۰ خانه در اسکاتلند از سال ۲۰۲۲ به این سو به جای گاز طبیعی با هیدروژن گرم خواهند شد و از همین گاز نیز برای پخت و پز استفاده خواهد کرد.

سیستم گرمایش

به گزارش همشهری آنلاین، مهر به نقل از نیواطلس، شرکت اس جی ان که گاز طبیعی را در انگلیس تولید می‌کند، از موافقت خود با توزیع هیدروژن به عنوان یک گاز طبیعی سازگار با محیط زیست در ۳۰۰ منزل در اسکاتلند خبر داده است.

طرح یادشده در منطقه لونموث به اجرا درمی‌آید و تولید هیدروژن مورد نیاز در یک کارخانه الکترولیز صورت می‌گیرد. در این کارخانه از یک توربین بادی برای تأمین برق مورد نیاز به منظور جدا کردن گاز از آب استفاده می‌شود.

دردسرهای شهروندان اروپایی برای گرم کردن خانه‌های خود

استفاده و مصرف هیدروژن در ابتدای اجرای این طرح در منازل رایگان خواهد بود. عملیاتی شدن این طرح و استفاده گسترده‌تر از آن در انگلیس تا مارس سال ۲۰۲۷ طول خواهد کشید.

قرار است اداره گاز و برق انگلیس بودجه‌ای ۱۸ میلیون پوندی را به پشتیبانی از این طرح و توسعه آن اختصاص دهد. دولت اسکاتلند نیز ۶.۹ میلیون پوند را به طور جداگانه به طرح یادشده اختصاص خواهد داد.

دولت انگلیس قصد دارد میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا سال ۲۰۵۰ به صفر برساند. مقامات اسکاتلندی نیز امیدوارند تا سال ۲۰۴۵ به همین هدف دست یابند. نصب و راه اندازی تجهیزات مورد نیاز بدین منظور تا قبل از پایان سال جاری میلادی آغاز می‌شود.

کد خبر 570168
منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار