فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در پایتخت گفت: تهران گرانیگاه کنترل بیماری کووید ۱۹ است و کنترل این بیماری در کشور بدون مهار و جلوگیری از طغیان آن در تهران امکان‌پذیر نیست.

زالي

به گزارش همشهری آنلاین، دکتر علیرضا زالی با اشاره به ساختار ستاد فرماندهی عملیات مدیریت کرونای پایتخت به ارایه گزارشی درخصوص وضعیت بیماری کرونا در تهران و آمار مبتلایان و بستری شدگان پرداخت و گفت: خوشبختانه آمار حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است.

وی افزود: شرایط تهران هنوز شکننده و ناپایدار است وبازگشایی‌های شتابزده می‌تواند باعث افزایش شیوع بیماری و تکرار تجربه تلخ اردیبهشت ماه شود.

دکتر زالی عدم فاصله گذاری اجتماعی و حمل و نقل عمومی را دو عامل خطر مهم در افزایش شیوع و انتقال کووید ۱۹ برشمرد و یادآور شد: فضاهای مسقف و بدون تهویه مناسب با حضور بیش از ۱۵ نفر از جمله کانون‌های خطر بیماری محسوب می‌شوند.

وی به عنوان یکی از مداخلات مهمی که هرچه سریعتر باید انجام پذیرد به افزایش ناوگان اتوبوسرانی و واگن‌های مترو اشاره کرد که می‌تواند به طور چشمگیری میزان سرایت بیماری را کاهش دهد.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری در پایتخت در ادامه گفت: از شنبه شرایط تهران به عنوان شهر نارنجی تلقی می‌شود اما باید توجه داشت که برخی از محدودیت‌ها مثل حضور حداکثر ۵۰ درصد کارکنان، تعطیلی برخی مشاغل گروه سه و چهارم، عدم اجرای مراسم و برنامه‌های تجمعی آیینی کماکان پابرجاست.   

وی در ادامه بر لزوم اجرای برنامه های راهبردی برای کنترل بیماری نظیر عدم حضور افراد در مجامع غیرضروری، ارایه خدمات مدنی و شهری به صورت الکترونیکی تاکید کرد و یادآور شد: اجرای طرح شهید سلیمانی در تهران به منظور شناسایی و ردیابی سریع بیماری، درمان سریع تر و قرنطینه سازی و ایزولاسیون اولیه و هوشمند انجام می‌شود.

 دکتر زالی در ادامه خواستار رفع چالش‌های استان تهران در حوزه زیرساخت های بهداشتی و درمانی  شد و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال شاهد افزایش بیش از ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی برای درمان بیماران  و همچنین تکمیل و فعال سازی بخشی از  ۲۷۰ پروژه بهداشتی مغفول مانده در تهران برای ارتقای ارایه خدمات بهداشتی باشیم.

کد خبر 569924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  0 0
  یعنی چی تجربه تلخ اردیبهشت؟!!!!! یعنی اردیبهشت از ماه پیش(آبان) که حدود 500 کشته می داد کشته ها بیشتر بوده!!!!!!! ؟؟؟ پس اون موقع امار چند تا بوده؟؟؟؟
 • امامعلی US ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  2 0
  با تشکر از کارشناسان درمانی و بهداشتی چنانچه هنوز شرایط مطلوب نشده بازگشایی اصناف رامانند کارمندان نوبتی کنید
 • دیلان IR ۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  0 0
  زیبا
 • IR ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  0 1
  با سلام .کاش میشد دوهفته دگه تعطیل باشه.وکاش مردم بیشتر رعایت کنن .وضد عفونی کنن بازار مغازها اتوبوسها مترو هر روز یا چند روزی یکبار خود مسئولین بهداشت بهتر میدونن ی کاری بکنید..چین حتی غذا وسیله میبردن در خونها میدادن شهر ارواح شده بود هیچ کس بیرون نمیرفت.اثلا ایرانیا نترسن ..رفت امد بیشتر شده خدا کمکمان کنه

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار