استاندار تهران از اجرای طرح شهید سلیمانی با هدف بیماریابی، تست سریع و قرنطینه مبتلایان به کرونا در استان تهران خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه فرمانداران استان تهران با فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: طرح بسیج محله‌محور باید با بهره‌گیری از همه ظرفیت ها عملیاتی شود. باید همه ظرفیت‌ها را در اجرای این طرح به کار بگیریم و نگاهی اساسی به زیرساخت‌ها داشته باشیم.

وی تاکید کرد: در جلسه امروز، فرمانداران گزارش‌های خوبی ارائه کردند. طرح بررسی و ارزیابی شده و در جهت تامین اهداف آن باید حرکت کنیم. هدف اصلی طرح بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و مشارکت‌ها در شناسایی افراد بیمار و قرنطینه آنهاست از این رو باید در کنار آن، توسعه خدمات سرپایی و مراکز بستری را مورد توجه قرار دهیم.

استاندار تهران افزود: سیر نزولی پذیرش بیمارستانی را شاهد هستیم که این موضوع باید تداوم پیدا کند. درست نیست که همه جا را تعطیل کنیم و تعداد بیماران پایین بیاید، بلکه باید فعالیت ادامه داشته باشد و با افزایش آگاهی و شناسایی بیماران بتوانیم مدیریت این بیماری را محقق کنیم. از این پس جلسات با فرمانداران به صورت هفتگی و به تناوب برگزار خواهد شد.

محسنی بندپی گفت: هدف اصلی از اجرای طرح شهید سلیمانی بیماریابی و تست سریع و قرنطینه مبتلایان به کووید-۱۹ است و راهبرد این طرح ردیابی سریع و قرنطینه‌سازی مبتلایان در استان است.

کد خبر 569653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار