وزیر بهداشت درخصوص تعداد نمایندگان حاضر در جلسات مجلس شورای اسلامی به رئیس این نهاد نامه نوشت. این نامه در ۲۶ آبان ۹۹ به مجلس نوشته شده و جلسات بیش از ۱۵ نفر را در شهرهای قرمز ممنوع کرده است.

سعید نمکی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به محمد باقر قالیباف رئیس مجلس نوشت: طبق مصوبه چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در ۲۴ آبان ۹۹، برگزاری جلسات در شهرهای قرمز تا سقف ۱۵ نفر با رعایت بقیه پروتکل مربوطه مجاز است و کلانشهر تهران نیز مبتنی بر شاخص موجود تا ۲ هفته آینده از وضعیت قرمز برخوردار است. لذا خواهشمند است دستور فرمایید مفاد مصوبه مذکور در برگزاری جلسات مجلس محترم لحاظ گردد.

محدودیت‌های جدید کرونایی از شنبه اول آذر در ۴۴۸ شهر شامل ۱۶۰ شهر با وضعیت قرمز، ۲۰۸ شهر با وضعیت نارنجی و ۸۰ شهر با وضعیت زرد به مدت ۲ هفته اجرا می‌شود.

بر اساس این محدودیت‌ها، مشاغل غیرضروری در شهرهای قرمز و نارنجی تعطیل می‌شوند، ادارات دولتی در حد تعطیل و با حداقل کارکنان فعالیت می‌کنند، تردد بین شهری با خودروهای پلاک غیربومی ممنوع است و هرگونه تردد با خودرو از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در شهرهای قرمز ممنوع است. با اجرای این محدودیت‌ها ۸۷ شهر از وضعیت قرمز کرونا خارج شدند.

بر اساس این مصوبه برگزاری جلسات بالای ۱۵ نفر در شهرهای قرمز، جلسات بالای ۲۰ نفر در شهرهای نارنجی ممنوع است.

نامه نمکی در ۲۶ آبان ۹۹ به قالیباف نوشته شده است.

کد خبر 569615

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار