رئیس شورای شهر تهران با رد شائبه تراکم‌فروشی شهرداری به تامین اجتماعی برای حل مشکل اوراق مشارکت، گفت: شهرداری و تامین اجتماعی در حال تهاتر هستند نه تراکم‌فروشی.

محسن هاشمي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: امروز جلسه شورای شهر به صورت ترکیبی حضوری – مجازی با حضور ۱۹ عضو برگزار شد.

وی با بیان اینکه در یکی از تذکرات عضو شورای شهر درباره تصویب قانون شوراهای شهر در مجلس و کاهش اختیارات تذکر داد، گفت: قانون به شورا اجازه می‌دهد که عوارض مربوطه را تصویب کند اما گویا شورای نگهبان به این قانون مجلس اعتراض کرده و شورای شهر را برای تصویب عوارض دخیل ندانسته است و برای همین این قانون را به مجلس برگشت می‌دهد و مجلس نیز به نظر می‌رسد بدون بررسی و فهمیده شدن موضوع، نظر شورای نگهبان را تایید می‌کند و ما حالا باید این موضوع را پیگیری کنیم تا حقوق شوراها زنده شود.

رئیس شورای شهر تهران در مورد سرانجام اوراق مشارکت سال ۹۸ مترو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سازمان تامین اجتماعی وثایق شهرداری تهران را تایید نمی‌کند و در این بین بیمارستان میلاد پایان کار ندارد و بحث فروش تراکم هم مطرح است، گفت: به نظرم چنین نیست اما برخی بیمارستان‌های تامین اجتماعی پایان کار ندارند و چون پایان کار ندارند، عوارض ساختمانی را نیز پرداخت نکردند، ضمن آنکه از سوی دیگر شهرداری به تامین اجتماعی بدهی دارد و در حال تهاتر هستند نه تراکم‌فروشی.

وی افزود: مثلا بیمارستان میلاد که ساخت و ساز عظیمی هم دارد، پایان کار ندارد و می‌تواند تخلفاتی هم داشته باشد و سعی دارند پروانه‌ها را تهاتر کنند و هیچ تراکم‌فروشی نیست.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا پول اوراق مشارکت زنده می‌شود یا نه؟ گفت: در حال حل بحث بدهی تامین اجتماعی هستیم. تا وقتی که املاک شهرداری برای استعلام به تامین اجتماعی ارسال شود و بگوید که بدهی نداریم و اوراق حل شود.

وی به شوخی گفت: مسئله اوراق مشارکت در حال حل شدن است اگر مطبوعات بگذارند.

کد خبر 569397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار