فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا گفت: مجموعه افرادی که در بالاترین تخمین و بدترین و پرریسک‌ترین نگاه به شیوع کرونا داریم شامل ۳ درصد مردم ما هستند؛ یعنی ۹۷درصد مردم ما در این خصوص نگرانی ندارند و فقط ۳ درصد به ‌نوعی درگیر کرونا شده‌اند.

وزیر کشور رحمانی فضلی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از تسنیم،‌ عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه نشست کمیته اطلاع‌رسانی این ستاد گفت: مجموعه افرادی که در بالاترین تخمین و بدترین و پرریسک‌ترین نگاه به کرونا داریم شامل ۳ درصد مردم ما هستند. یعنی ۹۷ درصد مردم ما در این خصوص هیچ نگرانی ندارند و سالم هستند و فقط ۳ درصد به ‌نوعی درگیر این موضوع (کرونا) شده‌اند. باید همّ‌وغم ما این باشد که از این ۳ درصد مراقبت کنیم و خودشان نیز از خود مراقبت کنند تا آن ۹۷ درصد به‌راحتی به زندگی خود ادامه دهند.

رحمانی فضلی گفت: ما به‌خاطر این ۳ درصد مجبور می‌شویم ۹۷ درصد را در شرایط خاص قرار دهیم و تعطیلات و محدودیت می‌گذاریم که برای مردم نگرانی ایجاد می‌شود.

وی افزود: از مردم و به‌ویژه مبتلایانِ به این بیماری می‌خواهم خودمراقبتی داشته و قرنطینه داشته باشند و درمان خود را پیگیری کنند. درخصوص آن ۹۷ درصد هم می‌گوییم که ساده‌ترین راه استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و عدم تجمعات غیرضرور است. 

اگر این‌ها رعایت شود با اقدامات خوبی که صورت گرفته است و با تجریباتی که داریم، گام‌های بلندتری برخواهیم داشت. از رسانه‌ها و کسانی که در رسانه‌ها کار می‌کنند و در این ایام در قالب کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تلاش می‌کنند نیز تشکر می‌کنم. آگاه‌سازی، همراه‌سازی و اقناع‌سازی جز با کمک رسانه‌ها ممکن نیست و انصافاً رسانه‌ها خوب همکاری کردند و امیدواریم گام‌های بعدی را بهتر بردارند.

کد خبر 569092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار