بعد از فوت ساجده ۱۵ ساله در مرکز نگهداری دختران مشهد، مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی رفتار متوفی را پیش از مرگ کاملا عادی عنوان کرد و مدعی شده بود تحت نظر روانشناس و روانپزشک بوده است اما حالا با گذشت سه روز از این حادثه معاون دادستان مشهد این ادعاها را در کرده است.

دادستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، نیره عابدین‌زاده سرپرست دادسرای ناحیه ۵ مشهد در مشهد اظهار کرد: این دختر (ساجده) اردیبهشت امسال به علت بدسرپرست بودن با دستور قاضی کشیک به بهزیستی سپرده می‌شود. طبعا مدیر بهزیستی مسئول حفظ و نگهداری و جایگزین اولیای اوست. در این نوع مراکز باید مددکار و روانشناس مستمر حضور داشته باشند، متاسفانه ما شاهد حضور مربی در شب حادثه و حتی شب‌های قبل از آن هستیم که قاعدتا نیروی متخصص در حوزه آسیب نیستند.

عابدین‌زاده این کودکان را امانت دانست و خاطرنشان کرد: سازمان متولی باید در نگهداری این امانت نهایت دقت و توجه را انجام دهد، دادستان به عنوان مدعی‌العموم وظیفه احیای حق این افراد را بر عهده دارد و قطعا موضوع این پرونده را پیگیری خواهد کرد. باید فرآیندها به نحوی اصلاح شود تا دیگر شاهد این وقایع نباشیم، به نظرم در مورد اصلاحات سیستمی باید استانداری پاسخگو باشد، چون آنها متولی تغییرات داخل استانی در حوزه قوه مجریه هستند، ما به عنوان دستگاه قضایی بحث جرم و مجازات عاملین این واقعه را پیگیری خواهیم کرد.

وی درباره موضوع خودکشی جمعی در شب فوت ساجده در برخی رسانه‌ها عنوان کرد: من کامل این موضوع را رد نکردم؛ آن شب بر اساس نظر مدیر کل بهزیستی که تلفنی از او موضوع را جویا شدم، اعلام نظر کردم ولی چون دلایلی بر این واقعه به وجود آمد ما در حال تکمیل تحقیقات هستیم. در حال حاضر مهم‌ترین مساله انجام نشدن اقدام‌های تخصصی برای دختران و وضعیت نامطلوب روحی سایر دختران آن مرکز است، امروز دستور دقیقی به مدیر کل بهزیستی استان دادیم که باید برای حل معضل جدی آن مرکز اقدام کنند.

کد خبر 569014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار