دختری ۱۵ ساله پنجشنبه شب ۶آذرماه در حمام مرکز نگهداری سلامت دختران مشهد با روسری خود را حلق‌آویز کرد.

بهزیستی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، ساجده دختر ۱۵ ساله ساکن مشهد، که به دلیل اعتیاد خانواده در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار گرفته بود ۶ ماه پیش تحت حکم قضایی به مرکز نگهداری سلامت دختران بهزیستی در بلوار شفای مشهد سپرده شد. متاسفانه ۶ آذرماه وی در حمام مرکز نگهداری، خود را با روسری حلق‌آویز کرد که منجر به مرگ او شد.

مرکز نگهداری دختران سلامت که تا آن شب ۲۳دختر را در خود جای داده بود تنها با حضور یک مددکار و بدون حضور روانشناس یا روانپزشکی ایام را سپری کرده است. برای کسب جزئیات بیشتر با مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت‌وگو کردیم که در ادامه می‌خوانید.

حمیدرضا پوریوسف در خصوص این حادثه اظهار کرد: متاسفانه این حادثه در مرکز نگهداری و توانمندسازی دختران در معرض آسیب که مرکز حاکمیتی ما نیز هست رخ داده، این دختر ۱۵ ساله ۶ ماه است که در این مرکز نگهداری می‌شود و به‌خاطر این‌که خانواده صلاحیت نگهداری این دختر را نداشتند بنا بر حکم قضایی در مرکز پذیرش شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ساجده تحت نظر پزشک و یا روان‌شناس بوده، تصریح کرد: این دختر تحت نظر روانشناس و روانپزشک بوده و دارو مصرف می‌کرده، ولی متاسفانه پیش از خودکشی هیچ‌گونه نشانه یا علائمی که نشان دهد در شرایط نامناسبی قرار دارد را نداشته، دوربین‌های مرکز نیز چک شدند و رفتار غیرعادی مشاهده نشد. همکاران ما اقدامات لازم را در نگهداری از این دختران انجام داده‌اند، هنوز بررسی‌ها به‌صورت کامل انجام نشده و از شب گذشته چند مرتبه به مرکز رفتیم و درحال تحقیق هستیم تا علت واقعی را دریابیم.

اداره بهزیستی مشهد حدود یک ماه است که بدون سرپرست و رئیس اداره می‌شود.

کد خبر 568510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار