صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که احتمالا تولید واکسن اسپوتنیک V ساخت این کشور از اوایل ۲۰۲۱ میلادی در هند آغاز خواهد شد.

واكسن كرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین، ایسنا به نقل از اسپوتنیک نوشت: به گفته کریل دمیتریف، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه، این واکسن یکی از واکسن‌های کرونا خواهد بود که در کشورهای دیگر برای حفاظت از شهروندان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

هیترو یکی از شرکت‌های برتر داروسازی در هند توافق کرده است که سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن اسپوتنیک V را برای مقابله با کووید ۱۹ بسازد. به احتمال زیاد واکسن اسپوتنیک V در برزیل، چین و کره جنوبی نیز تولید خواهد شد. 

در اوایل ماه اوت، وزارت بهداشت روسیه اولین واکسن در جهان موسوم به اسپوتنیک V را برای پیشگیری از کووید ۱۹ ثبت کرد که توسط متخصصان مرکز ملی گامالیا و با کمک صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه ساخته شد.

در تابستان، این واکسن با موفقیت دو مرحله از تحقیقات روی داوطلبان ۱۸ تا ۶۰ ساله را گذرانده است که در نهایت پاسخ ایمنی و آنتی‌بادی‌های۲ -SARS-CoV را در داوطلبان ایجاد کرده است. مرحله آزمایش‌ها پس از ثبت واکسن از سپتامبر آغاز شد. علاوه بر روسیه، مطالعه این واکسن در امارات، ونزوئلا، هند و بلاروس نیز انجام می‌شود.

کد خبر 568844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار