مدیر پژوهشی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: ۶ استاد گروه‌های شیمی، فیزیک و عمران این دانشگاه در فهرست دانشمندان برجسته جهان قرار گرفتند.

دانشگاه حکیم سبزواری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر حمیدرضا اویسی افزود: این استادان در آخرین ارزیابی براساس داده‌های پایگاه استنادی اسکوپوس در فهرست ۲ درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گرفته‌اند. رضا طیبی استادتمام گروه شیمی، مجتبی لزگی نظرگاه دانشیار گروه عمران، مهدی بقایری دانشیار گروه شیمی، امیرحسن امیری دانشیار گروه شیمی، حسین اصغر رهنمای علی‌آباد دانشیار گروه فیزیک و بهروز ملکی دانشیار گروه شیمی در فهرست ۲ درصد دانشمندان برتر دنیا قرار دارند.

در این فهرست محققان و پژوهشگران جهان در ۲۲ رشته موضوعی و ۱۷۶ حوزه تخصصی بر اساس شاخص‌های استنادی استاندارد طبقه‌بندی شده‌اند که در این میان ۴۳۳ پژوهشگر از ایران در این فهرست قرار دارند.

شهریور ماه امسال نیز در رتبه‌بندی جدید دانشگاه‌های کشور که از سوی پایگاه استنادی جهان اسلام اعلام شد جایگاه دانشگاه حکیم سبزواری با ۹ پله صعود از رتبه ۴۲ در سال گذشته به رتبه ۳۳ ارتقا یافت.

دانشگاه حکیم سبزواری جزو ۲۲ دانشگاه محور در کشور است که با حدود ۹ هزار دانشجو دارای ۳۳ گروه آموزشی، ۱۳۹ کد رشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری و ۱۰ دانشکده است.

کد خبر 568767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار