عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اجرای طرح جدید بر مبنای ایجاد بسیاری از محدودیت‌های فردی و اجتماعی با هدف کنترل ویروس کرونا بسیار خوب و ارزشمند است و نتیجه این سختگیری‌ها از ماه آینده مشخص خواهد شد.

بازار - تعطیلی - کرونا - محدودیت تردد

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر مسعود مردانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اگر روند کنونی مقابله با کرونا بر مبنای محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه یابد و مردم این موضوع را جدی بگیرند، دی‌ماه شاهد کاهش زیر ۵۰ درصد تلفات کرونایی هستیم.

وی با تاکید بر این‌که رعایت پروتکل‌های بهداشتی سبب کاهش مراجعه بیماران کرونا به مراکز درمانی نظیر مطب‌ها و بیمارستان‌ها در مقایسه با ۱۰ روز گذشته شده است، افزود: نیازمندان بستری در مراکز درمانی نیز کاهش چشمگیری داشته است.

مردانی ضمن ابراز امیدواری برای ادامه روند موجود توضیح داد: اجرای طرح جدید بر مبنای ایجاد بسیاری از محدودیت‌های فردی و اجتماعی با هدف کاهش و کنترل ویروس کرونا بسیار خوب و ارزشمند است و نتیجه این سختگیری‌ها از ماه آینده مشخص خواهد شد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با توصیه مردم به رعایت هرچه بیشتر مسائل بهداشتی برای حفظ جان خود، اعضای خانواده و دیگران افزود: یکی از مهم‌ترین راه‌های انتقال کرونا از فرد بیمار به دیگران از طریق «هوابرد» است و بهترین راه مقابله با آن استفاده از ماسک‌های استاندارد و شست‌وشوی مکرر دست‌هاست.

وی همچنین از مردم خواست غیر از مواقع ضروری به مراکز شلوغی که احتمال آلودگی بیماری در آن وجود دارد مراجعه نکنند.

دکتر مردانی گفت: مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و هر مکان شلوغی جزء آلوده‌ترین مکان‌هایی هستند که مردم باید سعی کنند به آن مراجعه نکنند فقط زمانی که مجبور به استفاده از آن هستند.
 

کد خبر 568375

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار