مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از برگزاری رویداد بین‌المللی «کلیماتون» در تهران با موضوع ایده‌های تحول‌آفرین برای کاهش گازهای گلخانه‌ای، سازگاری و تاب‌آوری شهری در مواجهه با تغییرات اقلیمی در کلان شهر تهران خبر داد.

شینا انصاری

به گزارش همشهری آنلاین، شینا انصاری، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از برگزاری رویداد بین‌المللی «کلیماتون» در تهران به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای بین‌المللی محیط زیست شهری که هر ساله در بیش از صد شهر دنیا به صورت همزمان برگزار می‌شود، خبر داد و گفت: امسال نیز شهرداری تهران برای سومین بار این رویداد جهانی را با موضوع ایده‌های تحول‌آفرین برای «کاهش گازهای گلخانه‌ای، سازگاری و تاب‌آوری شهری در مواجهه با تغییرات اقلیمی در کلان شهر تهران» برگزار خواهد کرد.

او با اشاره به اینکه این رویداد بین‌المللی در روزهای ۹، ۱۰ و ۱۱ آذر ماه و به صورت مجازی برگزار خواهد شد، بیان کرد: کلیماتون یک برنامه شهر- محور است که مسیر روشنی را برای ایده‌پردازی و تفکر گروهی، تعامل و اقدام ارائه داده و فرصتی برای شهرها و شهروندان جهت خلق و ایجاد ایده‌های محلی برای چالش‌های مشترک آب و هوایی فراهم می‌کند. هسته اصلی این برنامه یک دورهمی ایده‌پردازی است که در هر شهر توسط سازمان‌دهندگان محلی طراحی می‌شود.

به گفته انصاری، پس از فراخوانی که از سوی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اعلام شد، در حال حاضر ۲۰۰ نفر در این رویداد شرکت کرده‌اند. این افراد ایده‌های خود را ارائه می‌کنند و کسانی که بیشترین امتیاز را کسب کنند به عنوان ایده‌پردازان برتر معرفی می‌شوند.

او ادامه داد: ایده‌ها برای پیاده‌سازی نیاز به سرمایه‌گذار دارند. سال گذشته یکی از ایده‌هایی که از ایران به دبیرخانه بین‌المللی کلیماتون رفت به عنوان ایده برتر شناخته شد.

دوستداران محیط زیست تا ۹ آذر ماه می‌توانند از طریق مراجعه به آدرس http://climathon-climate.ir/register نسبت به ثبت‌نام در رویداد بین‌المللی کلیماتون ۲۰۲۰ اقدام کنند.

علاقمندان بر اساس اطلاعات موجود در سایت می‌توانند چالش‌های مدیریت مصرف انرژی و توسعه انرژی‌های پاک، حمل و نقل پایدار و ارتقاء کیفیت هوا، استفاده بهینه از منابع آبی و بازچرخانی آب، توسعه ساختمان‌های سبز و کاهش پسماند (کاپ) را انتخاب کنند.

کد خبر 567431

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار