شرکت بزرگ داروسازی مرک با تصاحب شرکت داروسازی «آنکالمیون»(Oncolmmune) کنترل داروی تجربی را که این شرکت برای کمک به برطرف کردن علائم و کاهش مرگ بیماران دچار بیماری شدید یا بحرانی کووید-۱۹ می‌سازد، به دست می‌گیرد.

Merck

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز مرک برای خریدن این شرکت خصوصی ۴۲۵ میلیون دلار می‌پردازد. شرکت مرک در ماه‌های اخیر از طریق رشته‌ای از معاملات توانسته است، مجموعه‌ای از داروها برای کووید-۱۹ را در اختیار بگیرد.

آنکالمیون اخیرا نتایج مثبت مقدماتی کارآزمایی مرحله نهایی CD24F، یک داروی بالقوه برای درمان بیماران دچار کووید-۱۹ شدید و بحرانی را اعلام کرده بود.

این داده‌ها نشان می‌دهند که این دارو که به صورت تزریقی تجویز می‌شود، حتمال بهبودی علائم در موارد وخیم کووید-۱۹ را افزایش و خطر مرگ ناشی از نارسایی تنفسی و مرگ را هم کاهش می‌دهد.

داروی CD24F بالقوه می‌تواند مکمل داروی دگزامتازون، داروی استروئیدی ژنریکی باشد که در حال حاضر درمان استاندارد برای موارد بسیار وخیم کووید-۱۹ است. دگزامتازون  ماه پیش برای درمان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که دچار کووید-۱۹ شده بود، به کار رفت.

هدف مرک این است که ظرفیت تولیدی مورد نیاز برای تولید انبوه این دارو را که ممکن است چند هفته یا چنده ماه طول بکشد، فراهم کند.

CD24F در اصل برای درمان «بیماری میزبان علیه پیوند» (GVHD) در مبتلایان به سرطان خون که پیوند سلول‌های بنیادی دریافت کرده‌اند، ساخته شد. آنکالمیون کارآزمایی‌های مرحله سوم این دارو را برای GVHD هم شروع کرده است.

مرک همچنین دو واکسن بالقوه برای کووید-۱۹ را که هنوز در مراحل اولیه آزمایشی هستند و یک درمان ضدویروسی به نام مولانوپیراویر را در دست ساخت دارد.

شرکت‌های فایزر و بیوان‌تک جمعه این هفته پس از روشن شدن اثربخشی بالای واکسن تولیدی‌شان در پیشگیری از کووید-۱۹ جمعه این هفته از سازمان غذاوداروی آمریکا درخواست مجوز مصرف اضطراری کردند.

کد خبر 567339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار