کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در استان البرز اعلام کرد برگزار کردن مراسم و جشن ازدواج ممنوع است و با بانیان و مهمانان این برنامه‌ها برخورد سخت قانونی می‌شود.

عروسی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا استان البرز در اطلاعیه‌ شماره ۲ خود آورده است: بیش از ۹ ماه است که کشور با ویروس کرونا درگیر است و تاکنون روش‌های زیادی برای کنترل بیماری انجام شده اما متاسفانه شرایط به لحاظ شیوع کرونا مطلوب نیست.

آمار ابتلا و فوت بر اثر کرونا در آبان ماه نسبت به ماه‌های گذشته افزایش چهار الی پنج برابری داشته است و پیش‌بینی می‌شود اگر اقدامی اساسی نشود، شرایط در آذرماه بدتر شود. در شرایط کنونی برای اعمال محدودیت‌ها مجبوریم بین وضعیت بد و بدتر انتخاب داشته باشیم و در اجرای محدودیت‌ها اولویت حفظ سلامتی و جان مردم است.

در اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، وضعیت شهرها ملاک عمل قرار گرفته است و بر اساس طرح جدید ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، شهرها به سه دسته قرمز، نارنجی و زرد تقسیم بندی شده است. دوشنبه هر هفته وضعیت شهرهای کشور به لحاظ قرمز، نارنجی یا زرد بودن اعلام و بر اساس آن محدودیت‌ها اجرا می شود.

در حال حاضر شهرهای کرج، فردیس، نظرآباد، ساوجبلاغ در وضعیت قرمز و شهرهای اشتهارد و طالقان در وضعیت نارنجی قرار دارند. شرایط حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی در محل کار به تناسب رنگ شهرها و طبق دستور العمل اعلام شده، خواهد بود .

در شهرهای وضعیت قرمز تمامی مشاغل به غیر از کسب و کارهای سطح یک که فعالیت آنها در جهت تامین نیازهای ضروری مردم است، سایر سطوح تعطیل است. مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه‌ها با اجرای این طرح تعطیل واز طریق غیر حضوری آموزش‌ها انجام می‌پذیرد.

برگزاری هر گونه تجمع فرهنگی، مذهبی و اجتماعی در قالب مراسم ترحیم یا عروسی ممنوع است و اکر هر گونه مراسم منجر به تجمع برگزار شود، بانی آن بازداشت و خودروهای حاضرین در آن مراسم تا ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود. با فرد خاطی همانند مجرم، برخورد قانونی خواهد شد.

با افرادی که بدون استفاده از ماسک تردد می‌کنند، برخورد قانونی می‌شود و تردد افراد بدون ماسک ۲۰۰ هزار تومان و تردد افرادی که تست آنها مثبت شده ۳۰۰ هزار تومان جریمه نقدی خواهد داشت.

جریمه ورود خودروها به شهرهای وضعیت قرمز یک میلیون تومان ورود به شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان برای هر ۲۴ ساعت است. در مناطق قرمز تردد در سطح شهر از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ممنوع بوده و جریمه خواهد داشت.

کد خبر 566965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار