در حالی دولت تصمیم به پرداخت کمک ۱۰۰ هزار تومانی بلاعوض برای ۳۰ میلیون نفر گرفته که در این حالت با یارانه نقدی و کمک‌های معیشتی دریافتی خانوارهای مشمول به ۲۰۰ هزار تا بیش از ۹۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.

یارانه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، با توجه به محدودیت‌هایی کرونایی و تحت تاثیر قرار گرفتن برخی مشاغل که کاهش درآمد خانوارها به خصوص خانوارهای فاقد درآمد ثابت از تبعات آن است، بار دیگر دولت تصمیم گیری شد تا برای بخشی از خانوارها کمک‌هایی در نظر گرفته شود.

براین اساس، آن طور که رئیس جمهور اعلام کرده مقرر شد تا برای حدود ۳۰ میلیون نفر ماهانه و طی چهار ماه آینده در هر ماه ۱۰۰ هزار تومان بلاعوض پرداخت شود. از سوی دیگر برای ۱۰ میلیون خانواده نیز وام یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

از اظهارات رییس جمهور این طور بر می‌آید که در جمعیت ۳۰ میلیون نفری اعلام شده برای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود و گرچه توضیحات کاملی در مورد ۳۰ میلیون نفر ارائه نشده است، ولی احتمالا اینگونه خواهد بود که از بین دریافت کنندگان یارانه نقدی و کمک‌های معیشتی ۳۰ میلیون نفر مشمول پرداخت کمک ۱۰۰ هزار تومانی هستند.

این در حالی است که اکنون حدود ۷۸ نفر در ماه یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دریافت می‌کنند و از سال گذشته و با افزایش قیمت بنزین دولت حدود ۶۰ میلیون نفر از بین یارانه بگیران را انتخاب کرد که ماهانه رقمی بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان برای آنها تحت عنوان کمک معیشتی پرداخت می‌کند که به تفکیک خانوارها از این قرار است؛ برای خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار، سه نفره ۱۳۸ هزار، چهار نفره ۱۷۲ هزار و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

اگر برای ۳۰ میلیون نفری که برای پرداخت ۱۰۰ هزار تومانی گزینش شده‌اند یارانه نقدی و کمک معیشتی هم پرداخت شود که احتمالا اینگونه خواهد بود پرداختی آنها از بابت یارانه نقدی دولت بین ۲۰۰ تا بیش از ۹۰۰ هزار تومان است.

براین اساس، برای خانوار یک نفره که ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه نقدی، ۵۵ هزار تومان کمک معیشتی و ۱۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض کرونا دریافت می‌کند در مجموع تا پایان سال هر ماه حدود ۲۰۰ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت خواهد شد.

به این ترتیب برای خانوار دو نفره مجموع دریافتی ۳۹۳ هزار تومان، خانوار سه نفره ۵۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان، خانوار چهار نفره ۷۵۴ هزار تومان، خانوار پنج نفره ۹۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان و برای سایر خانوارهای با جمعیت بیشتر نیز رقم کمک معیشتی ثابت اما به تناسب افراد رقم یارانه نقدی و پرداخت ۱۰۰ هزار تومانی افزایش پیدا می‌کند.

پرداخت کمک ۱۰۰ هزار تومانی در حالی صورت می‌گیرد که اخیرا رییس جمهور به نوبخت - رییس سازمان برنامه و بودجه - ابلاغ کرده بود که برای طراح حمایتی دولت از اقشارکم برخورداری که در اثر تعطیلی کسب و کارشان در زمان اعمال محدودیت‌ها دچار آسیب می‌شوند، اقدام کند.

از این رو، سازمان برنامه و بودجه تامین منابع مسئولیت پرداخت کمک‌های ۱۰۰ هزار تومانی را برعهده خواهد داشت. از سوی دیگر پرداخت وام یک میلیون تومانی به ۱۰ میلیون خانوار در دستور کار قرار دارد که اخیرا رییس کل بانک مرکزی اعلام کرده بود از مانده منابع پیش بینی شده برای کرونا این پرداخت صورت می‌گیرد.

البته همتی تاکید کرده بود در صورتی که دولت با پرداخت مابه‌التفاوت سود ۱۲ درصد و قرض‌الحسنه (چهار درصد) توافق کند این پرداخت صورت می‌گیرد.

این در حالی است که اعلام امروز رییس جمهور از این حکایت دارد که با پرداخت وام یک میلیونی ۱۰ میلیون نفر موافقت شده و احتمالا به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

کد خبر 566751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 19
 • نظرات غیرقابل انتشار: 9
 • IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  3 0
  ۳۹۳ واسه دونفره پس یک نفره چی آدم نیست در نظر نگرفتید بمیره اینشاالله
 • IR ۲۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  4 0
  به فکر ما جاماندها باشید بدون یارانه مونیدم
 • IR ۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  3 1
  باسلام وخسته نباشید . انهایی که سرپرست خانوارن یاران نمیگیرند تکلیف شان چیست ممنون
 • IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  3 2
  اگرتاحدی حرف نباشدعمل کنن خوبه حداقل پول نان خالی درمیاد
 • ناشناس IR ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  5 1
  چرابااین درغها سرمردم شیره میمالین ۳ماهه فقط میگین پول میریزیم ۶۰ تومان ۱۲۰ تومان نمیدونم باچه روحی اینا رامیگین خدا لعنتتون کنه
 • IR ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  8 2
  خدا از این فریدون( روحانی) نگذره که از معیشت مردم میزنه طرح مجلس رو اجرا نکرد الانم معلوم نیست به کی میدن در حالی که خیلی از آدمهای آبرومند هم گرفتارند. خدااااا
 • IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  4 2
  باسلام آیامسءولین بانک هم بااین رقم زندگی می کننددد صورتیکه فقیرترین افراد کشور ماهانه این رقم را به صندوق صدقهای نصب شده داخل منازل میاندازند
 • حاجیه جان نثار زبده هستم بی سر پرست مستمری کشوری IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  4 0
  خواهشن زنان بی سرپرست که داماد ونوه دارن حقو کم میگیرن آقای رئیس جمهور مستاجرم هستن بیشترحمایت کنید والا کمیته امداد خدایی اسم کمیته امداروشه آقا اکثرا از مغازه داران شهر هم پولدار ترند خدایی
 • محمد رضا علی خانی بروجن IR ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  2 2
  به قران به ما که بسته معشیتی ندادند حتما این را هم نمی دن
 • سمیر IR ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  5 6
  عالیییییییی
 • مهران IR ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  1 4
  خوب
 • فقیر GB ۰۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  7 4
  بروید با دنیا سازس کنید واز خرشیطان بیایید پایین این چه وضعی است که درست کردید؟ وای به روزی که پا برهنگان بخروش بیایند وای!!!!
 • IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
  8 1
  البته از این مبالغ 35500تومان بابت وام یک میلیونی که قبلاً دادند کسر میشود

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار