رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از دستگیری فیشری (کلاهبردار اینترنتی) خبر داد که یک هزار لینک جعلی برای قربانیان خود ارسال کرده بود.

دستگيري

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ سیدنظام موسوی گفت: با مراجعه فردی به پلیس فتا و اظهار برداشت غیر مجاز از حساب بانکی وی موضوع پس از کسب دستور از مقام محترم قضایی مورد پیگیری کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا ابتدا اظهارات شاکی را اخذ کردند که وی اینگونه تشریح کرد: مدتی پیش برای فروش کالا در سایت شیپور اقدام به ثبت آگهی کردم که پس از گذشت چند ساعت پیامکی از طرف سایت شیپور برای من با این مضمون ارسال شد « جهت ثبت آگهی و عدم حذف آن و همچنین قرار گرفتن آگهی شما در صدر تمام آگهی‌ها مبلغ ۲۰ هزار ریال توسط لینک ارسالی واریز نمایید » که من نیز وجه مورد نظر را پرداخت کردم؛ در ادامه متوجه شدم که مبلغ ۱۰ میلیون ریال به‌صورت اینترنتی و غیرمجاز از حساب من کسر شده است.

سرهنگ موسوی گفت: از آنجایی که مجرم از طریق ترفند فیشینگ توانسته فعل مجرمانه خود را انجام دهد کارشناسان این پلیس با استفاده از توان علمی خود موضوع را پیگیری کردند که در نهایت توانستند متهم را در خارج از حوزه استحفاظی و در شهرستان قروه واقع در استان کردستان شناسایی و دستگیر کنند.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران ادامه داد: در بازرسی به عمل آمده از منزل متهم تعداد سه عدد گوشی هوشمند که با آنها اقدام به عملیات فیشیگ کرده است و تعداد زیادی از اجناس مختلف که هزینه تهیه آنها را از این طریق کسب کرده بود به‌دست آمد.  

وی افزود: در تحقیقات متهم اعتراف کرد تاکنون بیش از هزار لینک جعلی (فیشینگ) برای قربانیان ارسال کرده است. پس از تکمیل پرونده و درج اعترافات متهم، پرونده به همراه شاکی و متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرای مربوطه ارسال شد.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از هموطنان خواست هر گونه محتوا و برنامه مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.Cyberpolice.ir  لینک مرکز فوریت‌های سایبری با این پلیس در میان بگذارند.

کد خبر 564032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار