مرد میانسالی که همسرش را طلاق داده بود، خواهر زن سابقش را در وسط خیابان دریا به طرز فجیعی به قتل رساند و یکی از باجناق‌هایش را نیز با ضربات چاقو مجروح کرد.

قتل با چاقو

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از خراسان، این حادثه هولناک صبح روز پنج‌شنبه گذشته در خیابان دریای اول مشهد هنگامی رخ داد که مرد ۵۲ ساله‌ای به نام قادر احمدی معروف به رضا وارد خیابان وحید ۱۳ (دریا) شد و خواهرزن سابقش را دید که به همراه شوهر و خواهر دیگرش قصد خروج از خانه را داشتند. 

این مرد که نقشه شومی را در سر می‌پروراند و چاقویی را نیز زیر لباس‌هایش پنهان کرده بود از موتورسیکلت پیاده شد و به بهانه احوالپرسی نزد باجناق و خانواده همسر سابقش رفت اما در یک لحظه چاقو را بیرون کشید و ضرباتی را بر پیکر باجناقش فرود آورد و او را به شدت مجروح کرد. 

همسر مرد مجروح با دیدن این صحنه در حالی که ترسیده بود جیغ می‌کشید و کمک می‌خواست. در این وضعیت خواهر دیگرش که لطیفه نام داشت وحشت‌زده به وسط خیابان گریخت اما مرد مهاجم او را گرفت و روی زمین انداخت. موتورسوار ۵۲ ساله که قصد انتقام هولناکی را از خانواده همسر سابقش داشت ناگهان ضربات چاقو را بر پیکر خواهرزن دیگرش فرود آورد و او را در حالی که خون آلود کف خیابان افتاده بود، رها کرد و سوار بر موتورسیکلت از محل گریخت. 

با فرار مهاجم چاقوکش، اهالی محل متوجه ماجرا شدند و با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفتند. دو مجروح این حادثه وحشتناک دقایقی بعد به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مشهد انتقال یافتند و تحت درمان قرار گرفتند اما ضربات واردشده بر پیکر زن ۴۵ ساله چنان عمیق بود که این زن به کما رفت و صبح روز گذشته به دلیل عوارض ناشی از اصابت چاقو در مرکز درمانی جان سپرد. 

به دنبال وقوع این جنایت، مراتب از طریق نیروهای انتظامی به قاضی ویژه قتل عمد مشهد اعلام شد و بی‌درنگ قاضی کاظم میرزایی به همراه گروهی از کارآگاهان ورزیده اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی مسیر مرکز درمانی را در پیش گرفتند. 

روایت خواهری که جان سالم به در برد از لحظه وقوع حادثه

قاضی باتجربه ویژه قتل عمد که روزهای ورود به پنجمین سال رسیدگی به پرونده‌های جنایی را در مشهد می‌گذراند پس از بررسی‌های مقدماتی در مرکز درمانی، عازم محل وقوع جنایت شد که در نزدیکی بیمارستان قرار دارد. به دستور قاضی میرزایی، اثربرداری از محل درگیری آغاز شد و تحقیقات با اظهارات زنی ادامه یافت که از این حادثه هولناک جان سالم به در برده بود.

این زن به قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گفت: ضارب قادر احمدی نام دارد ولی معروف به رضاست. این مرد سال ها قبل با خواهرم ازدواج کرد و صاحب فرزند شد اما در این سال‌های زندگی مشترک همواره خواهرم را شکنجه می کرد و آزار می‌داد. او در میان همین اختلافات خانوادگی و ناسازگاری‌ها، مدام خواهرم را تهدید به مرگ می‌کرد تا جایی که حتی دو بار قصد کشتن او را داشت.

این زن جوان ادامه داد: خواهرم نیز وقتی دید که دیگر نمی‌تواند این شرایط را تحمل کند و امنیت جانی ندارد، تصمیم به طلاق گرفت و دست به دامان قانون شد. او با ارائه همین اسناد و مدارک به دادگاه، بالاخره طلاقش را گرفت و برای آن که از شر مزاحمت‌های قادر رها شود، دست فرزندانش را گرفت و در مکان دیگری اقامت کرد تا کسی از محل سکونت او باخبر نشود. 

همسر سابقش برای گرفتن انتقام، به دنبال یافتن محل اقامت خواهرم بود به همین دلیل تلاش می‌کرد تا نشانی خواهرم را از ما بگیرد و همواره در کمین ما بود تا این که صبح پنج‌شنبه گذشته زمانی که من و همسرم و خواهرم لطیفه قصد سوارشدن به خودرو را داشتیم او با موتورسیکلت از راه رسید و به بهانه احوالپرسی به طرف شوهرم آمد که ناگهان چاقویی را بیرون آورد و شوهرم را زخمی کرد سپس خواهرم را روی زمین انداخت و درحالی که روی قفسه سینه‌اش نشسته بود در همان وضعیت ضرباتی را بر پیکر خواهرم فرود آورد. من خیلی ترسیده بودم و مدام جیغ می‌کشیدم که او خواهرم را رها کرد و با موتورسیکلت از آنجا گریخت.

پس از انجام تحقیقات مقدماتی در صحنه جنایت، قاضی میرزایی دستورات ویژه و محرمانه‌ای را برای شناسایی محل اختفای متهم فراری و دستگیری وی صادر کرد. در همین حال مقام قضایی دستور داد تا تصویر بدون پوشش متهم فراری در روزنامه خراسان درج شود. به دنبال دستور قاضی ویژه قتل عمد، پلیس آگاهی خراسان رضوی اعلام کرد چنانچه شهروندان اطلاعاتی از مخفیگاه متهم فراری مذکور دارند با شماره تلفن‌های ۲۱۸۲۵۲۶۷ و ۰۹۳۶۳۲۵۷۴۶۸ تماس بگیرند.

کد خبر 561549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار