عملیات اجرایی پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه‌های شهید یارجانی (نواب) و شهید تندگویان امروز شنبه ۱۰ آبان ماه طی مراسمی با حضور مجازی پیروز حناچی شهردار تهران آغاز شد.

حناچي

به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، دکتر پیروز حناچی شهردار تهران امروز شنبه ۱۰ آبان ماه در آیین آغاز عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح شهیدان تندگویان و نواب، درباره فازهای این پروژه گفت: فاز اول در زیر سطح است که مسیر مستقیم میدان بهمن به سمت آزادگان را شامل می‌شود. در فاز دوم که سطح صفر است، حرکت به سمت نواب شمال از روی زیرگذر و در فاز سوم نیز حرکت از نواب به سمت میدان بهمن از طریق یک پل هوایی ممکن می‌شود.

شهردار تهران افزود: پیگیری این پروژه‌ها در شرایط قرارگیری در اوج تحریم‌های ظالمانه آمریکا و تجربه شرایط خاص کرونایی، کار بزرگ همکاران در شهرداری تهران است که با توکل و امید و پشتیبانی شورای اسلامی شهر تهران، این حرکت‌ها را در دستور کار قرار دادند که امیدواریم نتیجه آنها باعث رضایت شهروندان باشد.

حناچی، دستور آغاز پروژه تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید نواب و شهید تندگویان را با نام نامی رسول گرامی اسلام صادر کرد و عملیات کلنگ‌زنی توسط افشین حبیب‌زاده رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران، پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶ و سردار حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ انجام شد.

شهردار تهران که به صورت مجازی با این آیین همراهی می‌کرد، همچنین از افتتاح پروژه بزرگ شهید نجفی رستگار و همچنین ورود ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت پس از گذشت یک دهه، در روزهای آتی خبر داد.

بر طبق این گزارش، افشین حبیب‌زاده در آیین کلنگ‌زنی پروژه تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید نواب و شهید تندگویان، گفت: اجرای این پروژه، ترافیک منطقه ۱۶ تهران را به اندازه ۳۰ درصد کاهش می‌دهد و در طول یکسال نیز نزدیک به ۳۹ کیلوگرم تولید آلاینده‌ها را در این منطقه کم خواهد کرد.

سردار حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ هم محدوده اجرای این پروژه را یکی از نقاط حادثه‌خیز شهر تهران عنوان کرد.

به گزارش همشهری آنلاین، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران نیز درباره این پروژه گفت: تقاطع بزرگراه‌های شهید یارجانی (نواب) و شهید تندگویان یکی از نقاط پرتقاضای سفر در پهنه جنوبی شهر تهران است که از یک سو به دلیل قرار گرفتن در کریدور سفرهای ورودی از استان‌های جنوبی کشور و از سوی دیگر به دلیل واقع شدن در مسیر حرم مطهر امام خمینی(ره)، بهشت زهرا(س) و نیز نزدیکی به پایانه مسافربری جنوب پایتخت همواره با حجم قابل توجهی از ترافیک عبوری و محلی مواجه است.

وی با بیان اینکه وضعیت موجود تقاطع بزرگراه‌های شهید یارجانی و شهید تندگویان با پس‌زدگی ترافیک در محل تقاطع به ویژه در ساعات اوج تردد همراه است، یادآور شد: این وضعیت همواره تاثیری مستقیم بر جریان ترافیک میدان بهمن گذاشته و علاوه بر افزایش مصرف سوخت، زمان سفرهای درون شهری را افزایش می‌دهد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، طرح تقاطع غیرهمسطح بزرگراه‌های شهید یارجانی و شهید تندگویان را شامل یک مسیر زیرگذر در امتداد باند شرق به غرب بزرگراه شهید تندگویان و یک پل چپگرد به منظور برقراری گردش ترافیکی شمال به شرق در محل تقاطع دانست و گفت: غیرهمسطح‌سازی تقاطع بزرگراه‌های شهید یارجانی و شهید تندگویان ضمن کاهش گردش‌های اضافی، بار ترافیک ورودی به میدان بهمن و بزرگراه آزادگان را کاهش داده و ضمن توزیع متناسب ترافیک عبوری، بر بهبود رفت و آمدهای محلی نیز اثرگذار است.

کد خبر 561407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار