سخنگوی شورای شهر تهران از تصمیم‌گیری برای کاهش جلسات شورای شهر خبر داد.

علی اعطا

به گزارش همشهری آنلاین، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در رشته توئیتی در پی تداوم روند اوج گیری شیوع بیماری کرونا، نوشت: متاسفانه روند ابتلا به کرونا در شورا ادامه دارد. از میان همکارانم خانم شهربانو امانی عضو شورا و عزیزانی از کارشناسان و پرسنل مبتلا شده‌اند. در شهرداری و شورا، محدودیت‌هایی برای حضور اعمال کرده‌ایم. پیشنهاد قطعی ما به ستاد ملی، همچنان تعطیلی دو هفته‌ای تهران است.

وی درباره وضعیت برگزاری جلسات صحن شورای شهر تهران نیز تاکید کرد: صحن علنی، نبض تپنده شهر و مدیریت شهری است و تعطیلی آن آسان نیست. به علاوه، جلسات شورا قانونا نمی‌تواند در محلی خارج از شورا برگزار شود. اگرچه بر اساس قانون، برگزاری دو جلسه در ماه وظیفه شوراست و ما در شورای تهران هشت جلسه برگزار می‌کنیم. در رابطه با چگونگی برگزاری، و یا کاهش احتمالی جلسات به صورت موقت، یکشنبه تصمیم‌گیری خواهیم کرد و تصمیم نهایی را اعلام خواهم کرد.

اعطا درباره حضور اهالی رسانه در جلسه یکشنبه و جلسات آتی شورای شهر، تصریح کرد: به جهت کاهش خطر ابتلاء کلیه همکاران (اعم از اعضاء محترم، نمایندگان رسانه‌ها و همکاران روابط عمومی)، تقاضا دارم اهالی رسانه، جلسات را به صورت آنلاین دنبال کنند. اگر به هر دلیل، اصرار به حضور هست، امکان استقرار صرفا در سالن دکتر شیبانی، در طبقه بالای صحن، فراهم است.

سخنگوی شورای شهر تهران نوشت: به معاونت ارتباطات شورا، ابلاغ کرده‌ام ضمن توصیه اکید به عدم حضور فیزیکی، تحت هیچ شرایطی، هیچگونه استثنایی میان رسانه‌ها در بحث ممنوعیت حضور در صحن قائل نشوند. بدیهی است که رسانه‌ها می‌توانند از تصاویر تنها دوربین حاضر در صحن (یعنی دوربین شورا) در صورت تمایل استفاده کنند.

کد خبر 561188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار