عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روزهای سخت زمستان برای در امان ماندن از ویروس کرونا هشدار داد.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر‏، رضا ملک‌زاده عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا با اشاره به روند رو به افزایش موارد ابتلا به کرونا در خانواده‌ها گفت: با توجه به در پیش بودن روزهای سرد سال اگر نخواهیم پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیریم، باید منتظر افزایش تلفات کرونا در کشور باشیم.

وی خطر انتشار ویروس در فضاهای بسته را گوشزد کرد و افزود: با سرد شدن هوا، در و پنجره‌ها بسته می‌ماند و همین مسئله می‌تواند به انتشار و انتقال ویروس در فضاهای بسته منجر شود.

ملک‌زاده توضیح داد: لازم است در محیط‌های سربسته حتماً تهویه مناسب استفاده شود. ضمن اینکه باید پنجره‌ها را در زمان‌های مختلف باز نگه داشت تا به جابه‌جایی هوای سالم محیط بسته کمک کند.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا با تاکید بر گسترش فعالیت مراکز ۱۶ ساعته برای خدمت به بیماران کرونایی گفت: تسریع افراد مشکوک به کوویدـ۱۹ به مراکز ۱۶ ساعته می‌تواند از افزایش موارد ابتلا و انتقال ویروس به دیگران جلوگیری کند.

وی به افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند هشدار داد بیشتر مراقب سلامت خود باشند.

ملک‌زاده افزود: بیماران قلبی، دیابتی، سرطانی، دیالیزی و کسانی که فشار خون دارند و همچنین افراد بالای ۶۵ سال باید بیشتر از دیگران مراقب کرونا باشند.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا به افراد چاق و دچار اضافه وزن نیز هشدار داد تا نسبت به خطر ابتلا به کرونا هوشیار باشند.

وی با عنوان این مطلب که زمان نابودی این ویروس به طور دقیق مشخص نیست، گفت: آنچه مسلم است، اینکه حداقل تا یک سال آینده باید با این ویروس زندگی کنیم.

ملک‌زاده با اشاره به اینکه برای دسترسی به واکسن فعلاً باید منتظر ماند توضیح داد: بهترین واکسن در حال حاضر استفاده صحیح از ماسک است. این ماسک می‌تواند ما را تا حدود زیادی در مقابل این ویروس محافظت کند به شرطی که همراه با ماسک، پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کنیم.
 

کد خبر 560130

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی