نتایج نظرسنجی‌ها در ۱۰ روز پایانی رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا همچنان از پیشتازی قطعی «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها در سطح ملی و ایالتی حکایت دارند.

مناظره بایدن ترامپ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، روزنامه مورنینگ کال چاپ پنسیلوانیا نوشت: نتیجه نظرسنجی این روزنامه و کالج مولنبرگ در آمریکا نشان می دهد که جو بایدن با اختلاف ۷ واحدی از دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری جمهوریخواه در ایالت کلیدی پنسیلوانیا جلو است. بر این اساس ۵۱ درصد از رای‌دهندگان احتمالی گفته‌اند به بایدن و ۴۴ درصد به ترامپ رای می‌دهند.

این نظرسنجی با حاشیه خطای مثبت و منفی ۵.۵ درصد انجام شد که به این معناست که از نظرسنجی از بین همه رای‌دهندگان واجد شرایط در این ایالت، حداقل ۴۵.۵ نفر به بایدن و حداکثر ۴۹.۵ درصد به ترامپ رای خواهند داد.

بر اساس این نظرسنجی ۵۱ درصد رای‌دهندگان ترامپ را شایسته انتخاب دوباره نمی‌دانند و معتقدند عملکردش در مدیریت همه‌گیری کرونا ضعیف بوده است.

از هر ۵ نفر یک نفر گفتند که به رای دادن به ترامپ بسیار مشتاق هستند و حدود نیمی از رای‌دهندگان همین نظر را درباره بایدن داشتند.

این نظرسنجی در بازه زمانی ۲۰-۱۳ اکتبر (۲۹-۲۲ مهر) و از بین ۴۱۶ نفر از رای‌دهندگان احتمالی در پنسیلوانیا انجام شده است.

نتایج نظرسنجی سی ان ان نشان داد ۵۳ درصد از رای‌دهندگانی که مناظره را دیده‌اند بایدن و فقط ۳۹ درصد ترامپ را رقیب پیروز مناظره ارزیابی کردند.

۷۳ درصد گفتند انتقادهای بایدن از ترامپ در این مناظره عادلانه بوده است. ۶۷ درصد انتقادهای ترامپ از بایدن در این مناظره را غیرعادلانه ارزیابی کردند. ۵۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند عملکرد ترامپ در مدیریت ریاست جمهوری آنها را نگران کرده است و فقط ۴۱ درصد همین نظر را درباره بایدن داشتند.

این نتایج نشان داد ۵۷ درصد از رای‌دهندگان به مدیریت کرونا از سوی بایدن اعتماد دارند. ۴۱ درصد گفتند دراین زمینه به ترامپ اعتمادی ندارند.

در خصوص تغییرات آب و هوایی ۶۷ درصد گفتند به بایدن اعتماد دارند و فقط ۲۹ درصد همین نظر را درباره ترامپ داشتند.

همچنین اکثریت قوی‌تری شامل ۵۴ درصد رای‌دهندگان گفتند بایدن طرح‌های بهتری برای حل مشکلات کشور دارد.

بایدن در بین ایالت‌های کلیدی از ترامپ جلوتر است. دست‌کم ۴۷ میلیون آمریکایی تاکنون رای خود را داده‌اند که از تعداد کل کسانی که تا قبل از روز انتخابات در  سال ۲۰۱۶ رای دادند، بیشتر است.

بایدن با اختلاف ۹ درصدی (۵۲ در مقابل ۴۳ درصد) در سطح ملی از ترامپ جلو است.

به گزارش روزنامه واشنگتن‌پست، متوسط پیشتازی بایدن در ایالت محل رقابت میشگان ۱۰ واحد است. این اختلاف در ویسکانسین ۸ درصد، در پنسیلوانیا ۷ درصد، در آریزونا ۵ درصد و در فلوریدا یک درصد است.

پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا سوم نوامبر برابر با ۱۳ آبان ماه برای تعیین رئیس جمهوری و معاون او برگزار می شود.

آخرین مناظره دو نامزد جمهوریخواه و دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بامداد روز جمعه دوم آبان برگزار شد. سوالات مجری در این مناظره  درباره بحران شیوع کرونا در آمریکا و موضوع‌های مرتبط با امنیت ملی و سیاست خارجی بود.

در این مناظره جو بایدن نامزد حزب دموکرات و دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه برای آخرین بار رو در روی هم قرار گرفتند تا در مدت ۹۰ دقیقه به سوالات مربوط به ۶ موضوع پاسخ دهند و همدیگر را به چالش بکشند. با این حال نتایج نظرسنجی‌ها پس از این رویارویی تلویزیونی نشان می‌دهد که مناظره شب گذشته تاثیر بنیادی و چندانی بر روی مخاطبان و رای‌دهندگان آمریکایی نداشته است.

کد خبر 559737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار