چهارشنبه صبح ۳۰ مهر ماه فراکسیون انقلاب اسلامی برای بررسی موضوع استیضاح حسن روحانی تشکیل جلسه داده و آن ‌طور که نایب ‌رییس فراکسیون انقلاب اسلامی گفته این جلسه در محل کمیسیون تلفیق با حضور اکثریت شورای مرکزی از جمله محمدباقر قالیباف برگزار شده است.

مجلس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اعتماد، آن ‌طور که نایب ‌رییس فراکسیون انقلاب اسلامی توضیح داده این جلسه در محل کمیسیون تلفیق با حضور اکثریت شورای مرکزی همچنین محمدباقر قالیباف رییس مجلس و رییس فراکسیون برگزار شده و در آن پس از بررسی مشکلات اقتصادی کشور، بحث استیضاح یا سوال از رییس‌جمهوری نیز مورد بررسی قرار گرفته که هر کدام از مخالفان و موافقان استیضاح یا سوال از رییس‌جمهوری ادله خود را بیان کرده‌اند.

سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی به فارس گفته‌ «اعضای شورای مرکزی نسبت به ناکارآمدی‌های دولت و مشکلات اقتصادی که گریبان‌گیر مردم شده، انتقادهای شدیدی داشتند و بر این نکته تاکید شد که هدف اصلی مجلس همراهی با مردم و تلاش برای حل مشکلات اقتصادی و چاره‌اندیشی برای برون‌رفت از وضعیت و شرایط سخت اقتصادی است.»

او همچنین یادآور شد که «مجلس از ابزار نظارتی خود برای حل مشکلات باید استفاده کند و اگر عده‌ای از نمایندگان موضوع استیضاح یا سوال از رییس‌جمهوری را مطرح می‌کنند چنین منظوری را دارند.»

میرتاج‌الدینی در پایان نیز گفت:  قرار شده این موضوع در جلسه مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی مطرح شود، جلسه‌ای که قرار است هفته آینده برگزار شود.

این درحالی ست که پیش از این امیرآبادی‌فراهانی عضو هیات رییسه خبر داد که استیضاح حسن روحانی منتفی شده است.

این عضو هیات رییسه مجلس که از جمله نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری و البته رییس کنونی مجلس نیز هست در برنامه تهران ۲۰ شبکه پنجم سیما گفت که «مجلس با مصلحت‌اندیشی به دولت کمک می‌کند تا به‌ راحتی به خرداد ماه سال آینده یعنی پایان مهلت خود قانونی برسد. چراکه هدف مجلس کمک به دولت برای سهولت در ادامه کار خود است. اکنون شرایط به گونه‌ای است که اگر مجلس یک یا دو وزیر دیگر از دولت را استیضاح کند، دولت مستقر سقوط خواهد کرد.»

او البته گفته ‌بود که قالیباف جلسه‌ای با تیم اقتصادی دولت یعنی وزیر کشاورزی، وزیر صمت، رییس کل بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و چند عضو دیگر این تیم داشت تا وضعیت اقتصادی را بررسی کند. این اظهارات کافی بود تا مشخص شود که مجلس می‌خواهد از استیضاح عقب‌نشینی کند؛ بنابراین تشکیل نشست برای رایزنی در مورد استیضاح ملغی شده‌ای که هیات رییسه خبر آن را منتشر کرده بیشتر شبیه به نشستی نمایشی بود.

کد خبر 559391

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مجلس

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha