رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران با بیان این که ۴۲درصد بیماران کرونایی بدحال کشور در تهران بستری هستند، خواستار اعمال مداخلات جدی تر کرونایی در این استان شد.

کرونا بیمارستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران در خصوص وضعیت کرونایی استان تهران گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۵۲ بیمار جدید به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های تهران بستری شدند که از این تعداد بیش از ۱۶۵ بیمار نیاز به بخش مراقبت‌های ویژه داشتند.

وی گفت: متأسفانه امروز تعداد تخت‌های اشغال‌شده برای بیماران کرونایی در استان تهران از مرز ۶ هزار تخت گذشت که هزار و ۷۰۰ تخت مربوط به بیمارانی است که نیازمند مراقبت‌های ویژه هستند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران ادامه داد: پیش بینی ما این است که بیش از ۴۲ درصد بیماران کرونایی بدحال کشور در حال حاضر در تهران بستری هستند که نسبت به تعداد افرادی که در بیمارستان بستری هستند، در ۲۴ ساعت گذشته ۷۰۰ بیمار مرخص شدند.

زالی از مراجعه ۶ هزار بیمار جدید کرونایی سرپایی به بخش درمانی دولتی استان تهران خبر داد و گفت: بیش از ۴ هزار نفر نیز به مراکز بهداشتی ۱۶ ساعته و ۲۴ ساعته مراجعه کردند، که معمولاً این افراد از علائم خفیف‌تری برخوردارند، که مجموعاً ۱۰ هزار بیمار طی ۲۴ ساعت گذشته در بخش سرپایی بهداشت و درمان استان تهران مراجعه کردند، که بخش اعظمی از این افراد با توصیه‌های پزشکان معالج و به طور سرپایی مداوا شدند.

وی با بیان اینکه در زمان اپیدمی بنا بر بیماری رایج گذاشته می‌شود، گفت: به شهروندان عزیز عرض کنم، که با شروع علائم تنفسی، تب، به خصوص درد عضلانی اگر با تغییر وضعیت بویایی و چشایی با احساس خستگی، سر درد و… باشد، حتی نیاز به تست «پی. سی. آر» نیست و ضرورتی ندارد، لذا افرادی که علائم بالینی مذکور را دارند، نیز باید حتماً دو هفته قرنطینگی را رعایت کنند، به ویژه اینکه در تهران با حجم قابل توجه خوشه‌های خانوادگی مواجه هستیم، که در پیک اول و موج دوم کمتر با این پدیده مواجه بودیم.

زالی گفت: در حال حاضر بسیاری اوقات پدر و مادر خانواده همراه با فرزندانشان به ما مراجعه می‌کنند و وضعیت بالینی مخدوش‌تری نیز دارند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران از تمدید محدودیت‌های گروه سه و چهار که هفته قبل نیز وجود داشت، برای هفته آینده خبر داد، اما آن را کافی ندانست و گفت: به نظر می‌رسد اگر به دنبال اثربخشی باشیم، باید مداخلات جدی‌تری در نظر بگیریم.

کد خبر 559247

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha