عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه شرایط جذب دختر روحانی در دانشگاه باید بررسی شود، گفت: تخصیص اعتبارات کرونا به خرید ساختمان برای دانشکده غلط و غیرقانونی است.

احمد نادری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، نشست اعضای انجمن اسلامی دانشجویان ۱۳۴۸ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با احمد نادری عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی پیرامون بحث هیئت علمی شدن مریم روحانی (دختر رئیس جمهور) در دانشکده فناوری های نوین دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان بودجه ستادملی مبارزه با کرونا به ساخت و تجهیز این دانشکده برگزار شد.

 تخصیص اعتبارات کرونا به خرید ساختمان برای دانشکده غیرقانونی است

نادری در این نشست با بیان این موضوع که برخی دانشجویان با وجود دارا بودن مدرک از بهترین دانشگاه‌های ایران و جهان در مقاطع دکتری و پسادکتری با درِ بسته جذب هیئت علمی مواجه می شوند خاطر نشان کرد: باید شفاف سازی شود که این شخص چگونه و با چه پروسه‌ای جذب شده است و اینکه آیا این جذب در شرایط عادلانه صورت گرفته است یا خیر!

وی ادامه داد: در جایی دیگر در خصوص تخصیص اعتبارات ستاد ملی مبارزه با کرونا به خرید ساختمان دانشکده فناوری های نوین دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خاطر نشان کرد: این کار (تخصیص اعتبارات) غلط اندر غلط بوده، غیرقانونی بوده و من تعجب می کنم از برادر عزیزم جناب آقای دکتر زالی و دکتر نمکی که چرا این کار صورت گرفته و باید این پروسه شفاف سازی شود.

نادری درباره اظهارات واعظی رییس دفتر ریاست جمهوری پیرامون تخصیص اعتبار گفت: ایشان جوری صحبت کردند که انگار مقام معظم رهبری دستور فرمودند برای هیئت علمی شدن دختر جناب آقای روحانی ۱۲۰ میلیارد از اعتبارات ستاد ملی کرونا را بدهند به دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی! نمی دانم این سفسطه را (در علم منطق) چه می نامند. خود آقای واعظی کمک کنند تا ما این نوع سفسطه را نام گذاری کنیم.

 پرداخت پول برای ساخت دانشکده چه تاثیری در مهار کرونا خواهد داشت؟

محمودی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان ۱۳۴۸ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم در این نشست بیان کرد: کل هزینه‌کرد کرونای دانشگاه از ابتدای کرونا تا ۲۵ مهر ۷۰ میلیارد تومان بوده است ولی ۱۲۰ میلیارد تومان برای خرید یک ساختمان هزینه شده که مشخص نیست چه تاثیری در مهار کرونا خواهد داشت.

وی افزود: کارانه و حقوق کادر درمان بیمارستان های دانشگاه ماه هاست پرداخت نمی شود. ۷۰ میلیارد تومان را طی هشت ماه و خرد خرد به دانشگاه داده اند، اما چه می شود که ۱۲۰ میلیارد را یک دفعه و حتی بیشتر از مبلغ درخواستی(مبلغ درخواستی ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است) پرداخت کرده اند.این استاندارد دوگانه را کجای دلمان بگذاریم.

کد خبر 559203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار