رئیس پلیس راه استان سمنان از اعمال قانون و جریمه ۱۳۰ خودرو از طریق نظارت پهپادی در محورهای استان خبر داد.

پهپاد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ تقی کبیری گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۶ ساعت‌ پرواز پهپادی در حوزه نظارت ترافیک راه های استان سمنان انجام شده که طی آن تعداد ۱۳۰ خودرو اعمال قانون شدند. خوشبختانه در نیمه نخست امسال شاهد کاهش ۲۵ درصدی فوتی‌های تصادف در راه‌های استان بودیم، به طوری که شمار فوت‌شدگان در ۶ ماه نخست سال گذشته ۱۸۶ مورد بود که در امسال این رقم با کاهش ۴۶ نفری به ۱۴۰ نفر کاهش یافت.

وی افزود: در بحث تصادف‌های منجر به جرح در ۶ ماه نخست سال ۹۸ تعداد ۱۸۲۴ نفر مجروح شدند که این میزان در سال ۹۹ با کاهش ۲۵ درصدی همراه بود و در ۶ ماهه ابتدایی سال ۹۹، تعداد ۲ هزار و ۱۶۹ مورد تصادف خسارتی در راه‌های استان به وقوع پیوسته که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ بالغ بر ۳۲ درصد کاهش داشته است.

وی از توجه نکردن به جلو به عنوان عامل بیش از نیمی از تصادف‌های استان نام برد و ادامه داد: توجه نکردن به جلو با ۵۲ درصد بیشترین فراوانی را از نظر علت تصادف‌ها در راه‌های استان در ۶ ماه سال ۹۹ به خود اختصاص داده است. ۳۱ درصد تصادف‌ها در راه‌های فرعی رخ می‌دهد که نیاز است توجه بیشتری به این حوزه شود.

کد خبر 559176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار