فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مورد جریمه‌های مربوط به عدم استفاده از ماسک در پایتخت توضیحاتی ارائه کرد.

جمعیت - ماسک - کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره جزئیات اجرای طرح «جریمه افراد فاقد ماسک» اظهار کرد: در حال حاضر طرح جریمه افراد بدون ماسک فقط در تهران اجرا می‌شود و شامل استان های دیگر نمی‌شود. این موضوع تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و پلیس فقط مجری این مصوبات است.

سردار رحیمی گفت: کدی که برای جریمه افراد صادر شده، فقط مربوط به تهران است.

وی در مورد جریمه عابران پیاده گفت: در مورد این افراد ابتدا تذکر زبانی و شفاهی و رفتار ارشادی انجام خواهد شد. ما به تمام یگان‌ها و مامورانمان تاکید کرده ایم که در صورت رویت افراد فاقد ماسک به آنان تذکر بدهند که در این زمینه تا الان بیش از ۶۷ هزار تذکر داده شده است. در مترو نیز همانطور که قبلا هم گفتم، به افراد فاقد ماسک اجازه ورود داده نمی‌شود.

وی در مورد اینکه آیا جریمه صرفا مربوط به خودروها می‌شود یا خیر، گفت: فعلا جریمه مربوط به خودروهاست، در چند روز آغازین به شکل ارشادی نیز ماموران ما تذکر دادند. همانطور که گفتم این طرح در حال اجرا است و تعدادی از خودروها هم جریمه شده‌اند.

وی در مورد استفاده از ماسک در خودروهای تک‌سرنشین نیز گفت: راننده این خودروهای تک‌سرنشین با توجه به اینکه فقط خودش داخل خودرو است، جریمه نخواهد شد، اما اگر مسافر یا سرنشین دیگری داشته و از ماسک استفاده نکنند، جریمه می‌شوند. تاکید می‌کنم با خودروهای تک‌سرنشین کاری نداریم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: در مورد صنوف و اماکن نیز با همکاری پلیس اماکن و صنوف مختلف تذکرات لازم به متخلفان داده خواهد شد و اگر پروتکل ها را رعایت نکنند برای قانون با آنان برخورد خواهد شد.

کد خبر 558721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار