بریژیت مکرون، بانوی اول فرانسه پس از در تماس قرار گرفتن با شخصی که آزمایش کرونایش مثبت شده است، برای هفت روز خود را ایزوله خواهد کرد.

macron

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز دفتر امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه روز دوشنبه ۲۸ مهر اعلام کرد: «بریژیت مکرون در روز پنجشنبه ۱۵ اکتبر (۲۴ مهر) در تماس با فردی قرار گرفته است روز دوشنبه ۱۹ اکتبر آزمایش کووید-۱۹ او مثبت شده و علائم بیماری را بروز داده است.»

«او بر اساس توصیه‌های مقامات بهداشتی خودش را برای هفت روز ایزوله خواهد کرد. بریژیت مکرون در این مرحله علائم از بیماری را بروز نداده است.»

اگر آزمایش بریژیت مکرون مثبت شود، ممکن است امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه هم مجبور شود خود را ایزوله کند و کارهای حضوری‌اش مانند شرکت در بزرگذاشت ملی، ساموئل پاتی، معلم مدرسه‌ای که در یک حمله تروریستی یک جوان چچن‌تبار در پاریس گردن زده شد، را لغو کند.

خانم مکرون در این مراسم حضور نخواهد داشت و به گفته منابع آگاه در زندگی خصوصی‌اش احتیاطاتی را به عمل خواهد آورد.

بریژیت مکرون  ۶۷  ساله تقریبا ۲۵ سال از رئیس‌جمهور ۴۲ ساله فرانسه بزرگتر است و بنابراین در گروه سنی قرار می‌گیرد که با احتمال بیشتری ممکن است به بیماری وخیم ناشی از کروناویروس دچار شود.

با این وجود او لاغراندام و فعال است و به این علت کمتر در معرض خطر باشد.

در فرانسه، افرادی که در تماس با بیماران کووید-۱۹ بوده‌اند در حال حاضر فقط لازم است خودشان را برای ۷ روز ایزوله کنند، زیرا پزشکان معتقدند افراد دچار عفونت در چند روز اول بیمار بیشترین واگیری را دارند.

کد خبر 558658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار