رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: آتش‌سوزی در ارتفاعات مشرف به شهر دوگنبدان در کوه‌پهن پس از ۴ روز تلاش امدادگران مهار شده است.

اتش سوزي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مجید نظری اظهار کرد: براساس برآوردهای اولیه در این آتش‌سوزی ۱۰۰ تا ۱۵۰ هکتار از جنگل ها و مراتع گچساران دچار خسارت شده که بیشترین آسیب به مراتع وارد شده است.

وی  با بیان اینکه  این آتش‌سوزی که به دلیل انسانی شروع شده بود به علت وزش باد و سخت گذر بودن منطقه چندین بار خاموش شد، اما آتش دوباره روشن می‌شدعنوان کرد: هم اکنون ۳ اکیپ در مناطق مختلف در حال پایش جنگل های گچساران هستند تا در صورت شعله ور شدن دوباره آتش آن را خاموش کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران  با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ نفر برای مهار آتش سوزی ارتفاعات گچساران مشارکت کردند از تلاش نیروهای مردمی، ستاد بحران و منابع طبیعی شهرستان و استان کهگیلویه و بویر احمد برای مهار شعله های آتش در این منطقه قدردانی کرد.

نظری گفت: روز گذشته ۲۵ مهر برای مهار آتش سوزی کوه پهن در گچساران از بالگرد  شرکت بهره برداری نفت وگاز این شهرستان برای انتقال نیرو و تجهیزات استفاده شد. علت و وسعت دقیق آتش سوزی جنگل ها و مراتع گچساران پس از بررسی های کارشناسی اعلام می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری گچساران تاکید کرد: ۴۷۹ هکتار از جنگل‌ها و مراتع گچساران در ۲۸ فقره آتش‌سوزی امسال دچار آسیب جدی شده است. این حوادث در مناطق پلاک انبار شاهی، پشه کان اولیا، نارک، خنگ بنار و کوه گهر، ماهور باشت، آبریگون و کوه پهن رخ داده است.

کد خبر 557839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار