نخستین تجربه کارگردانی علی درخشنده در نخستین حضور بین‌المللی خود در بیست و چهارمین جشنواره شب‌های تیره تالین در استونی به نمایش درمی‌آید.

رویا افشار و ندا جیرئیلی در فیلم سینمایی دشمنان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسکرین، امسال ۱۵ فیلم در بخش مسابقه فیلم‌های اول شب‌های تیره تالین رقابت می‌کنند که «دشمنان» درخشنده یکی از آنهاست. این فیلم نخستین بار سال گذشته در جشنواره سی و هشتم فجر به نمایش درآمد و به دلیل شیوع کرونا هنوز فرصت اکران داخلی پیدا نکرده است.

بیست و چهارمین جشنواره شب‌های تیره تالین ۱۳ تا ۲۹ نوامبر در پایتخت استونی برگزار می‌شود و البته این دوره به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان تفاوتی اساسی با دوره‌های گذشته دارد. در بخش مسابقه فیلم‌های اول «دشمنان» باید برای بردن یکی از سه جایزه بهترین فیلم و دو جایزه ویژه با ۱۴ فیلم اول دیگر از گوشه و کنار دنیا رقابت کند. هنوز ترکیب هیات داوران این بخش رقابتی اعلام نشده است.

زهره با مادر پیر خود در آپارتمانی در شهرک اکباتان زندگی می‌کند. همسر زهره او را ترک کرده و به شمال رفته و پسرش شهاب از چند روز پیش گم شده است. شیوا دختر زهره دنبال شهاب می‌گردد و برای یافتن برادر دست به دامن هر کسی می‌شود. از سوی دیگر نامه‌هایی تهدیدآمیز به خانه زهره و دیگر ساکنین بلوک می‌رسد و... رویا افشار، ندا جبرئیلی، مسعود دلخواه، قربان نجفی، علی بی‌غم، سینوهه دانشمند، توران یاقوتی و سعید آرمند بازیگران «دشمنان» هستند.

کد خبر 557781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار