یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰

تغییر و تنوع همیشه اتفاقات خوشایندی را رقم می‌زند. گاهی اوقات برای داشتن یک روحیه با نشاط و شاداب نیاز به یکسری تغییرات در لوازم خانه داریم. بعضی مواقع هم با به خرج دادن یک ابتکار ساده می‌توانیم از لوازم دورریختنی خانه بهترین استفاده را ببریم و حتی به در آمدزایی هم برسیم.

داستان نخستين سرشماري پايتخت

یکی از این هنرها نقاشی روی شیشه (ویترای) است که به کمک آن می‌توانیم محیط خانه را با تنوع رنگ و نقش با صفاتر کنیم. به همین بهانه در این بخش «فرحزادی» از اهالی محله سلسبیل نقاشی روی شیشه را برای علاقه‌مندان آموزش می‌دهد.  

  • وسایل مورد نیاز: 

 دورگیر در رنگ طلایی و مشکی
 رنگ ویترای، ۶ رنگ اصلی در قوطی کوچک 
 قلم‌مو سرگرد صفر
 یک شیشه تخت در ابعاد 
کاغذ ۴A
 چسب کاغذی
 طرح مورد نظر 

  • نحوه کار: 

ابتدا شیشه را با الکل و دستمال تمیز کنید تا از هر لکه یا نقش اضافی پاک شود. سپس طرح مورد نظر را با چسب کاغذی به پشت شیشه بچسبانید. بعد از چسباندن طرح کار نقاشی را روی شیشه انجام دهید. برای این کار با دورگیر کلیه خطوط طرح را روی شیشه منتقل کنید. ۴۵ دقیقه صبر کنید تا رنگ‌ها کاملاً خشک شود. بعد از خشک شدن کامل رنگ‌ها با قلم‌مو کمی ‌رنگ بردارید و از گوشه طرح دوباره کار رنگ‌آمیزی را شروع کنید. اگر رنگ قلم‌مو غلیظ بود و یا بر حسب سلیقه علاقه‌مند رنگ‌های روشن هستید از مدیوم شفاف‌کننده استفاده کنید. بعد از پایان کار تا ۱۲ ساعت و خشک شدن کامل رنگ‌ها دست به کارتان نزنید.  

کد خبر 557404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار