سخنگوی وزارت بهداشت درباره نحوه جریمه افرادی که ماسک نمی‌زنند توضیحاتی را ارائه داد.

كرونا درايران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره سودجویی افرادی با کاور وزارت بهداشت و اخذ جریمه ماسک از مردم گفت: قرار نیست جریمه استفاده نکردن از ماسک به صورت نقدی یا با کارتخوان از افراد اخذ شود. وظیفه نظارت و تذکر به افرادی که ماسک نمی‌زنند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند برعهده نیروهای انتظامی و بسیج است.

وی افزود: جریمه افرادی که ماسک نزنند به این صورت خواهد بود که آن فرد به حساب اعلام‌شده وزارت بهداشت به ستاد ملی مقابله با کرونا بدهکار می‌شود. در نتیجه هیچ برخورد فیزیکی با افراد از جمله اخذ وجه نقد به هیچ عنوان انجام نمی‌شود. فقط کد ملی افراد اخذ شده و اخطار از طریق موبایل ارسال می‌شود.

لاری توضیح داد: در نظر گرفتن جریمه‌ها عمدتا به این دلیل است که بسیاری از افرادی که ماسک می‌زنند تقاضا دارند که قانون از آنها در برابر افرادی که به مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک بی‌توجه هستند، حمایت کند. البته همچنان رسانه‌ها باید برای تشویق همه مردم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمک کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اکنون هیچ راهی به جز استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری و اجرای پروتکل‌های بهداشتی نداریم. چه در ایران و چه در جهان ثابت شده که هرچه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک افزایش پیدا کند، میزان سرایت ویروس کرونا و ابتلای افراد کاهش می‌یابد. تقاضای وزارت بهداشت از مردم این است که نهایت همکاری را در استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری داشته باشند.
 

کد خبر 556731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار