بخش عمده کمک یک میلیارد دلاری شرکت گوگل به روزنامه‌ها و ناشران مجلات و اخبار اختصاص داده می‌شود تا کسری بودجه خود را در مقابل فضای مجازی جبران کنند.

گوگل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز، شرکت گوگل اعلام کرده است قصد دارد طی سه سال آینده یک میلیارد دلار کمک مالی به ناشران سراسر دنیا برای تقویت بخش خبری خود اختصاص دهد. مدیر عامل گوگل می‌گوید بخش عمده‌ای از این مبلغ به روزنامه‌ها و ناشران مجلات و اخبار اختصاص داده می‌شود تا کسری بودجه خود را در مقابل فضای مجازی جبران کنند.

ساندار پیچای مدیر عامل غول جستجوی جهان می‌گوید اولین بار بخش خبری گوگل از مجلات و روزنامه‌های آلمانی مثل اشپیگل، دزیت و انتشارات فولدا برزیل حمایت کرده بود. قرار است در این طرح سه ساله بخش خبری گوگل از حدود ۲۰۰ ناشر در کشورهای مختلف جهان از جمله آرژانتین، استرالیا، بریتانیا، برزیل، کانادا و آلمان حمایت مالی کند. سال گذشته بخش خبری گوگل حدود ۱۶۲ میلیارد دلار درآمد خالص داشته است.

به گفته مسئولان گوگل ناشران می‌توانند داستان‌ها و اخبار خود را در سرویس‌های مختلف گوگل منتشر کنند. اتحادیه ناشران اروپا (EPC) یکی از ارگان‌هایی بوده است که از این طرح گوگل استقبال کرده است ولی اعتقاد دارد به نظر می‌رسد گوگل می‌خواهد قوانین خود را به ناشران و مجلات و روزنامه‌ها تحمیل کند.

کد خبر 556099

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی