رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به وضعیت کنونی بیماری کرونا در کشور و افزایش موارد ابتلا، بستری و فوتی‌ها گفت: شرایط خوبی نداریم.

بیمارستان

به گزارش همهشری‌آنلاین به نقل از مهر، جلیل کوهپایه زاده در ارتباط تصویری برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: با توجه به اینکه در ۱۰ روز گذشته بیش از چهار هزار مراجعه به بیمارستان ها و همچنین بیش از ۱۰ هزار مراجعه به مراکز جامع سلامت ۱۶ ساعته داشتیم، نسبت به روزهای قبل تر، بستری ها بیشتر شده و قطعاً باید برای روزهای آتی تمهیدات را بیشتر کنیم و همچنین رعایت شیوه نامه های بهداشتی را در اولویت قرار دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: بهترین واکسن و روش، استفاده از دستورالعمل های بهداشتی است که شاید ما را در برابر همه بیماری های حاد تنفسی از جمله کرونا، آنفلوانزا و سایر بیماری های تنفسی کمک کند.

کوهپایه زاده درباره امکانات، دارو و کارکنان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران، اظهار داشت: نزدیک به ۳۰ درصد تخت های مراقبت های ویژه و حدود ۲۵ درصد تخت های بستری در اختیار بیماران کرونا است.

وی افزود: نزدیک به ۱۷۰ بیمارستان خصوصی و دولتی در تهران وجود دارد که ۱۰۵ بیمارستان درگیر بیماران کرونایی است.

کوهپایه زاده ادامه داد: داروهایی که جزو پروتکل دارویی کشور مثل فاویپیراویر و رمدیسیور وجود دارند در اختیار بیمارستان های دولتی و خصوصی قرار گرفته است و از نظر دارو و تست های پی سی آر مشکلی نداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: ظرفیت ما برای ارائه خدمات به بیماران غیرکرونایی و کرونایی تقریباً در حال تکمیل است.

کد خبر 553914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار