مجموع نظرات: ۱
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
۰ نفر

هیجان و حواشی انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا تا آنجا افزایش یافته که یکی از فضانوردان ناسا در ایستگاه فضایی درخواست امکان رای دهی داده است.

فضانورد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سی‌بی‌اس نیوز، کیت روبینز، فضانورد ناسا گفت که قصد دارد رای خود را از فضا، بیش از ۳۲۰ کیلومتر بالاتر از زمین، بدهد. روبینز در خارج از شهر مسکو اقامت دارد و با دو کیهان‌نورد دیگر برای ماموریت در اواسط ماه اکتبر (چند روز دیگر) و اقامت شش ماهه در ایستگاه فضایی بین‌المللی آماده می‌شود.

روبینز به آسوشیتدپرس گفت: "من فکر می‌کنم که رأی دادن برای همه واقعا مهم است. اگر ما بتوانیم این کار را از فضا انجام دهیم، معتقدم که سایر مردم نیز می‌توانند این کار را از زمین انجام دهند." وی همچنین بیستمین سالگرد حضور مداوم انسان در ایستگاه فضایی را جشن خواهد گرفت.

بیشتر فضانوردان آمریکایی در هیوستون زندگی می‌کنند. قانون تگزاس به آنها اجازه می‌دهد تا از فضا با استفاده از یک رای‌گیری الکترونیکی امن رأی دهند به این شکل که مرکز کنترل برگه رای را به ایستگاه فضایی ارسال و رای کامل شده را به دفتر کار شهر مربوطه بازارسال می‌کند.

دیوید ولف اولین فضانورد آمریکایی بود که در سال ۱۹۹۷ و همزمان با تصویب این قانون از فضا رأی داد. روبینز گفت: "مشارکت در دموکراسی امری حیاتی است؛ ما این را افتخار می‌دانیم که بتوانیم از فضا رأی دهیم."

روبینز پیش از این نیز در سال ۲۰۱۶ هنگامی که دو راهپیمایی فضایی موفق را به اتمام رساند از فضا رأی داد. او اولین شخصی است که توالی DNA را در فضا تعیین می‌کند و قصد دارد روی آزمایشاتی مربوط به قلب و عروق کار کند و تحقیقاتی را با استفاده از آزمایشگاه اتم سرد ایستگاه فضایی انجام دهد.

تگزاس دومین ایالتی است که بیشترین آراء الکترال را در انتخابات آمریکا در اختیار دارد. انتخابات چهل و ششمین دوره ریاست جمهوری آمریکا ۱۳ آبان ماه برگزار خواهد شد.

کد خبر 552541
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فضا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha