سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا بار دیگر مدعی شد که دونالد ترامپ خواهان راه حل صلح‌آمیز با ایران و مایل به مذاکره برای یک توافق جدید و بهتر است.

مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه سی.ان.بی.سی گفت: گزینه‌های دیپلماسی و صلح همچنان بر روی میز است و ایران هر زمان که بخواهد می‌تواند این گزینه‌ها را مطرح کند.

اورتگاس در ادامه گفت که فشار اقتصادی حداکثری ما همچنان پابرجاست اما به یاد داشته باشید رییس جمهوری آمریکا گفته است که می‌خواهد با ایران یک راه حل صلح‌آمیز داشته باشد و مایل است برای توافق جدید و بهتر مذاکره کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد عادی‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی گفت که سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه پاداش دادن به متحدین است نه دشمنان.

دولت آمریکا در حالی مدعی باز بودن باب دیپلماسی با ایران است که در سال ۲۰۱۸ به طور یکجانبه و غیر قانونی از توافق هسته‌ای خارج و تحریم های ظالمانه خود را علیه مردم و فروش نفت ایران اعمال کرد.

دولت ترامپ همچنین دیگر کشورها و شرکت‌های تجاری را برای ادامه همکاری با ایران تهدید به تحریم کرده است.

آمریکا روز شنبه گذشته نیز به‌رغم مخالفت شورای امنیت با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران تحریم های جدیدی علیه مقامات و نهادهای ایرانی اعمال کرد.

کد خبر 552168

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha