جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۳
۰ نفر

منابع خبری گزارش داده‌اند دولت آمریکا طرحی را پیشنهاد کرده که خواستار کاهش مدت اعتبار روادید تحصیلی به ۲ سال برای شهروندان ۵۹ کشور از جمله ایران است.

ترامپ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا پیشنهاد کاهش مدت اعتبار روادیدهای تحصیلی را برای شهروندان ۵۹ کشور از جمله ایران مطرح کرده است. 

پایگاه خبری «ووکس‌نیوز» با گزارش اینکه طرح دولت ترامپ خواستار کاهش اعتبار این نوع روادید به ۲ سال است نوشته این طرح، گرفتن مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا را برای ده‌ها هزار دانشجوی خارجی دشوار خواهد کرد. 

روادیدهای تحصیلی معمولاً تا زمان اتمام دوره تحصیلی دانشجویان اعتبار دارند؛ اما طرح جدید که وزارت امنیت داخلی آمریکا آن را منتشر کرده، خواستار کاهش مدت اعتبار این روادیدها به ۲ سال، به بهانه شناسایی تهدیدهای امنیتی است.

این طرح شهروندان ۴ کشوری که وزارت خارجه آمریکا آنها را «حامیان دولتی تروریسم» معرفی کرده و همچنین شهروندان کشورهای دیگری را که شمار زیادی از اتباعشان بعد از اتمام اعتبار روادیدشان در آمریکا می‌مانند هدف قرار می‌دهد.

دانشجویان بعد از اتمام این دو سال باید برای تمدید اعتبار روادید خود درخواست ارائه دهند. با این حال هنوز مشخص نیست آیا افسران مهاجرت می‌توانند درخواست‌های دانشجویان را در صورتی که برای اتمام دوره متعارف تحصیلی خود به زمان بیشتری نیاز دارند رد کنند یا خیر.

هنوز مشخص نیست که آیا این طرح اجرایی خواهد شد یا خیر. دولت ترامپ برای نهایی و اجرایی کردن این طرح تنها چند ماه زمان در اختیار دارد (ژانویه ۲۰۲۱).

گزارش‌ها حاکی است در سال تحصیلی ۲۰۱۸-۲۰۱۹، بیش از ۲۴۰ هزار دانشجوی اهل ویتنام، ۱۳۰۰۰ دانشجوی نیجریه‌ای، ۱۳۰۰۰ نفر از نپال و ۱۲۰۰۰ ایرانی در دانشگاه‌های آمریکا مشغول تحصیل بودند.

کد خبر 552017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار