ترامپ حاضر نشده است تا نسبت به انتقال آرام و مسالمت‌آمیز قدرت تعهد بدهد ولی به نظر می‌رسد تیم وی با دقت در حال برنامه ریزی برای انتقال قدرت است.

ترامپ

به گزارش همشهری آنلاین، تسنیم به نقل از پولتیکو نوشت: یکی از سازمان‌یافته‌ترین بخش‌های عملیاتی کاخ سفید در این روزها، ساختمان دفتر اجرایی (بال غربی کاخ سفید) است که در حال برنامه‌ریزی برای انتقال قدرت احتمالی است.

در حالی که ترامپ بارها به رای‌گیری پستی و جو بایدنِ خواب آلود حمله کرده و حاضر نشده است تا درباره انتقال آرام قدرت تعهد بدهد ولی کریس لیدل دستیار ارشد وی هفته‌ها در این دفتر وقت گذاشته است تا نقشه و برنامه انتقال احتمالی قدرت به جو بایدن را طراحی کند.

منابع آگاه و نزدیک به این موضوع می گویند، لیدل همکاری نزدیکی با یک مقام رسمی دولتی داشته است که هماهنگ کننده فدرال انتقال قدرت بوده است. وزارت دادگستری آمریکا نیز پیش از این موافقت کرده است تا مراحل اولیه امنیتی انتقال قدرت به جو بایدن در صورت پیروزی در انتخابات آغاز شود.

دیوید مارچیک مدیر مرکز انتقال قدرت ریاست جمهوری در Partnership for Public Service در این باره گفت: آنها بر روی اجرای قانون خیلی زیاد تمرکز کرده‌اند و کار خودشان را بسیار خوب انجام داده‌اند.

یک مقام سابق تیم انتقال قدرت باراک اوباما نیز در این باره گفت: بعید می‌دانم که شخص ترامپ به طور کلی از این اقدامات بی‌اطلاع باشد.

یک مقام کاخ سفید نیز فاش کرده است که رئیس جمهور آمریکا از فعالیت‌های لیدل برای انتقال قدرت آگاهی داشته است.

جاد دیر معاون سخنگوی کاخ سفید گفت: دولت ترامپ همه موارد مورد نیاز در چارچوب قانون برای هرگونه انتقال قدرت را انجام داده و انجام خواهد داد.

کد خبر 552166

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار