مجموع نظرات: ۰
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
۰ نفر

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ ساعت ۲۴ فردا شنبه ۵ مهرماه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور به پایان می‌رسد.

کنکور 99

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، فرایند انتخاب رشته برای یک میلیون و ۱۲ هزار و ۶۳۲ داوطلب که در کنکور سراسری مجاز شدند، از ساعت ۲۰ چهارشنبه دوم مهرماه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org آغاز شد و ساعت ۲۴ فردا شنبه ۵ مهرماه به پایان می‌رسد.

فاطمه زرین‌آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکنون ۶۹ هزار و ۳۱ نفر برای انتخاب رشته اقدام کرده اند، گفت: تعداد ۱۷۵ هزار و ۸۴۹ داوطلب در رشته‌های با آزمون کنکور پذیرفته خواهند شد.

در صورتی که در زمان ثبت نام، اعلام علاقه‌مندی به رشته‌های با آزمون دانشگاه پیام نور و دانشگاه‌ها وموسسات آموزش عالی غیرانتفاعی صورت نگرفته است، داوطلبان با پرداخت مبلغ ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان از طریق درگاه سازمان سنجش می‌توانند نسبت به اعلام علاقه مندی به رشته‌های مذکور اقدام کنند.

متقاضیان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی (به جز متقاضیان چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) باید به درگاه دانشگاه آزاد اسلامی (www.azmoon.org) مراجعه کنند.

سازمان سنجش آموزش کشور امروز چهارشنبه آخرین اصلاحات مرتبط با رشته‌های جدید کنکور سراسری را برای انتخاب رشته داوطلبان در درگاه خود منتشر کرد.

سازمان سنجش آموزش کشور طبق روال سال‌های گذشته برای داوطلبان مجاز شده در کنکور انتخاب رشته مجازی انجام می‌دهد؛ در این روش داوطلبان با پرداخت ۱۰ هزار تومان می‌توانند با توجه به نمره خود در کنکور از شرایط قبولی شان در رشته‌ها و دانشگاه‌ها مطلع شوند. تاکنون ۵۰ هزار و ۳۹ نفر در این انتخاب رشته شرکت کرده اند.

داوطلبان کنکور سراسری که در این آزمون مجاز به انتخاب رشته شده یا نشده اند، تا روز دوشنبه هفتم مهرماه امکان ثبت نام در پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها دارند. زرین‌آمیزی اعلام کرد که تاکنون ۱۳۵ هزار نفر در این دوره از پذیرش‌ها ثبت نام کرده اند.

داوطلبان باید دقت داشته باشند در صورت اتمام فرایند انتخاب رشته، حتما شماره رسید ۱۵ رقمی توسط سیستم در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و باید آن را داشته باشند.

کنکور سراسری ۹۹ از ۲۹ مرداد تا اول شهریور در سراسر کشور و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

کد خبر 552070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار