هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.

سکه - دلار - ارز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، قیمت دلار ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید ۱۳ میلیون ۴۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۲میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌ سکه بهار آزادی ۷ میلیون تومان، ربع‌ سکه بهار آزادی ۴ میلیون تومان و سکه گرمی۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم هم یک‌ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴عیار در هر گرم یک‌ میلیون و ۶۶۱ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۴۰۳ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

فعالان بازار، علت اصلی افزایش قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر را افزایش چشم‌گیر قیمت ارز می‌دانند و می‌گویند: از یکی دو روز گذشته تقاضا برای خرید طلای خام و سکه در بازار افزایش یافته و همین امر موجب افزایش حباب سکه شده است.

 در بازارهای جهانی، به دنبال ادامه تقویت دلار و در حالی که سرمایه‌گذاران چندان از ارائه بسته‌های محرک مالی جدید به منظور تقویت روند ترمیم اقتصاد آمریکا مطمئن نیستند، قیمت طلا روز پنجشنبه شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۳ درصد کاهش به ۱۸۵۵ دلار و ۳۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در اوایل امروز تا رقم ۱۸۴۷ دلار و ۹۹ سنت پایین آمده بود. قیمت طلا در معاملات آتی امروز و برای تحویل در ماه دسامبر با نیم درصد کاهش به ۱۸۵۹ دلار و ۱۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم بیش از ۸ هفته اخیر باقی ماند، زیرا نشانه‌هایی از کند شدن رشد اقتصادی در آمریکا و اروپا بار دیگر نگرانی‌ها از تبعات موج دوم شیوع کرونا را برانگیخت و سبب افزایش اشتها برای سرمایه‌گذاری امن در بازار دلار شد. تقویت ارزش دلار موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارزهای غیردلاری استفاده می‌کنند.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «طلا نمی‌تواند از زیر سلطه دلار بیرون بیاید و این مسئله در مورد تمام دارایی‌ها صادق است.»

در همین حال مقامات فدرال رزرو در تلاش‌اند سرمایه‌گذاران را قانع کنند که تا سال‌ها و به منظور کاستن از نرخ بیکاری قصد دارند سیاست پولی را انبساطی نگه دارند. مویا گفت: «به نظر می‌رسد که فدرال رزرو خیلی تمایلی به انجام اقدامات فوری ندارد. بنابراین بعید است در کوتاه‌مدت اقدام محرک مالی خاصی صورت گیرد.»

پس از آنکه آمارهای جدید نشان داد که میزان فعالیت‌های تجاری در آمریکا و اروپا طی ماه سپتامبر کند شده است، خوش‌بینی‌ها نسبت به ترمیم اقتصادی به یاس مبدل شده است.

به گزارش تسنیم، ‌ در بازار آزاد هم‌اکنون دلار با افزایش نسبت به دیروز برای اولین بار وارد کانال ۲۸ هزار تومان شده و هم اکنون دلار با قیمت  ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان، یورو ۳۳ هزار تومان و درهم امارات ۷هزار و ۹۳۰ تومان اعلام شده است.

گفتنی است، تشدید نوسانات ارزی و ورود دلار به کانال ۲۷ هزار تومان موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی‌ها در صرافی‌های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی‌ها با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی دیروز ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت خرید دلار نیز ۲۷  هزار و ۷۰۰  تومان درج شده است.

ضمن اینکه قیمت فروش یورو نیز با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی دیروز معادل ۳۲ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت خرید یورو ۳۲ هزار و ۳۰۰ تومان تعیین شده است.

کد خبر 551944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار