احمد مازنی نماینده مجلس دهم درباره سیاست اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس یازدهم گفت: من همچنان باور دارم که اصلاح‌طلبان باید در انتخابات مجلس یازدهم لیست می‌دادند و در جلسات شورای عالی سیاست‌گذاری هم مخالفت خودم را با نظر افرادی که می‌گفتند نباید لیست داد، اعلام می‌کردم.

احمد مازنی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از نامه‌نیوز، احمد مازنی، نماینده مجلس دهم، درباره سیاست اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس یازدهم گفت: «من همچنان باور دارم که اصلاح‌طلبان باید در انتخابات مجلس یازدهم لیست می‌دادند و در جلسات شورای عالی سیاست‌گذاری هم مخالفت خودم را با نظر افرادی که می‌گفتند نباید لیست داد، اعلام می‌کردم و اساسا تصمیمی را که در آن مقطع گرفته شد، قبول نداشتم. واقعا کار اشتباهی بود که ارائه لیست بر عهده احزاب گذاشته شود و آن تصمیم شبیه به آن بود که فرمانده یا شورای فرماندهی، سربازان را رها کنند. با درنظرداشتن استدلال‌های مخالفان ارائه لیست، به‌هرحال این تصمیم بر بی‌تفاوتی و به‌نوعی ادامه سیاست تحریم انتخابات دامن زد».

او در پاسخ به این پرسش که آقای عارف هم موافق دادن لیست و مخالف تصمیم نهایی بود، گفت: «بله آقای عارف هم معتقد بود باید لیست داده شود. اما به‌هرحال تفکری در شورای عالی سیاست‌گذاری وجود داشت که همان هم به کرسی نشست. جالب است برایتان بگویم که اکثر افرادی که درباره این موضوع، یعنی دادن یا ندادن لیست، قدرت تصمیم‌گیری داشتند، خودشان نامزد انتخابات شده بودند و بعد از آنکه صلاحیت‌شان تأیید نشد، مخالف دادن لیست شدند و جالب‌تر اینکه برخی از همان افراد بعد از آنکه از طریق شورای نگهبان پیگیری کردند و صلاحیت‌شان تأیید شد، به مدافعان ارائه لیست تبدیل شدند؛ یعنی برای برخی افراد، معیارها کاملا شخصی بود. البته بودند دوستانی که واقعا استدلال می‌کردند و می‌گفتند وقتی به احتمال زیاد مردم در انتخابات شرکت بالایی نخواهند داشت، اصلاح‌طلبان اگر جلوتر از مردم حرکت نمی‌کنند حداقل عقب‌تر هم نباشند و هم‌قدم با خواسته مردم پیش بروند. اما من همچنان باور دارم که یک جریان سیاسی تحت هیچ‌ شرایطی نباید از رفتارهای مسالمت‌آمیز کنار بکشد».

مازنی همچنین درباره اینکه دولت در انتخابات سال آینده کنش و تحرک انتخاباتی خواهد داشت یا نه، گفت: «آقای روحانی یک شخصیت اصولگرا بوده و هست و اما این امکان را نداشت و اکنون هم ندارد که با اصولگرایان به اجماع برسد؛ به همین دلیل در سال ۹۲ با اصلاح‌طلبان ائتلاف کرد که اگر در انتخابات آن سال آقای عارف از انتخابات کناره‌گیری نمی‌کرد، اکنون رئیس‌جمهور نبود. در سال۹۶ هم اگر اصلاح‌طلبان از او حمایت نمی‌کردند، قطعا رأی نمی‌آورد؛ بماند که او بعد از سال ۹۶ صراحتا در جلسه‌ای گفت من ائتلافی با کسی نکردم و نگاه مشترکی وجود داشت و اصلاح‌طلبان حمایت کردند. درباره اینکه دولت از چه شخص یا گروهی در انتخابات حمایت می‌کند نیز هنوز مشخص نیست و تا آنجا که من اطلاع دارم، دولت هنوز نتوانسته به یک جمع‌بندی کلی درباره انتخابات سال آینده برسد».

کد خبر 551854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار