مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در پنج ماه نخست امسال ۴۹ میلیون دلار محصولات تولیدی از جزیره قشم صادر شد که ۳۶ میلیون دلار از آن به خارج از کشور بود.

صادرات قشم

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، محمدمهدی برنجی، مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم چهارشنبه ۲ مهر افزود: ۱۳ میلیون دلار محصولات تولیدشده در جزیره قشم نیز به داخل کشور وارد شد. در همین مدت افزون بر ۳۲ هزار میلیارد ریال و ۸ میلیون دلار برای طرح‌های در حال اجرا در منطقه آزاد قشم سرمایه‌گذاری انجام‌شده است. هم‌اکنون پنج هزار و ۳۰۹ نیروی کار در قالب ۱۹۳ شرکت تولیدی در چهار شهرک صنعتی تولا، فجر، کاوه و سوزا فعالیت می‌کنند که محصولات تولیدی ۲۰ شرکت به حوزه صادرات اختصاص دارد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد. پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب درآمده‌ای ارزی ازجمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به‌موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج‌فارس گسترده شده است.

کد خبر 551713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار