رئیس شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به روند صعودی موارد ابتلا و بستری بیماران کرونایی در کشور گفت: متاسفانه هنوز وخامت اوضاع در ذهن مسئولان جا نیفتاده است.

دکتر مصطفی معین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، مصطفی معین رئیس شورای عالی نظام پزشکی در چهلمین جلسه این شورا اظهار داشت: تمام کشور در شرایط و وضعیت قرمز و هشدار قرار دارد و تهران فوق قرمز است و در یک شبانه‌روز ۷۰۰ بستری نشان از فاجعه‌ای بزرگ دارد، ولی هنوز در ذهن مسئولان سیاسی و اجرایی کشور اهمیت، حساسیت و وخامت موضوع جا نیفتاده است.

وی افزود: این مسائل قابل پیش‌بینی و پیشگیری بود، اگر عقلانیت و سیاست‌های علمی و پایدار وجود داشت و از همکاری نهادهای مردمی و غیردولتی و نظام پزشکی استفاده می‌شد.

معین ادامه داد: این نوع برنامه‌ریزی و مدیریت سبب شد تجمع و سفر صورت گیرد و اکنون به دلیل بی‌ثباتی و عادی‌سازی کاذب، سبب شده خیلی از مردم ماسک استفاده نکنند.

وی گفت: در شرایط پاندمی بزرگ به مشارکت عمومی مردم نیاز داریم ولی بازگشایی مدارس به رغم هشدارها و توجه به شرایط اپیدمی تعجب‌برانگیز بود و اکنون که در آستانه فصل پاییز هستیم بحران‌های متعدد خواهیم داشت و کرونا تشدید خواهد شد و افراد بیشتر در فضای بسته بوده و فاصله‌ها کاهش می‌یابد و هوای آلوده در شهرهای پرترافیک خواهیم داشت و اپیدمی آنفلوآنزا و تجمیع این مسائل با هم تراژدی ایجاد کرده که خطرهای زیادی برای سالمندان و کودکان و افرادی که بیماری های زمینه‌ای دارند، ایجاد می‌کند.

رئیس شورای عالی نظام پزشکی به موضوع بررسی تراکنش‌های مالی جامعه پزشکی اشاره کرد و افزود: به نظرم در این موضوع بی‌عدالتی و تبعیض هست و همه دنبال مشکل‌سازی هستند نه حل مشکل و در این شرایط خاص که جامعه پزشکی این همه قربانی داده حالا باید پاسخگوی تراکنش مالی سال‌های قبل باشد.

معین گفت: جامعه پزشکی در خط مقدم دفاع از سلامت مردم قرار دارد و با این قشر شرافتمند و فداکار نباید این گونه رفتار شود.

وی تاکید کرد: نارضایتی جامعه پزشکی نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت و مسئولان باید این مسائل را درک کنند. 

کد خبر 551287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار