عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان این که ترامپ می‌خواهد به دوشیدن کشورهای عربی منطقه ادامه دهد و منافع بیشتری را به جیب بزند، گفت:نگاه آمریکایی ها به کشورهای منطقه ابزاری بوده و سیاست آنها تفرقه افکنی برای منافع چپاول گرایانه شان است.

مجید ناصری نژاد

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از خانه ملت‏، مجید ناصری نژاد درواکنش به امضای توافق عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی و بحرین  در کاخ سفید ،گفت: عربستان به عنوان بزرگترین کشور عضو شورای همکاری های خلیج فارس تاثیر زیادی بر سایر کشورهای عربی منطقه دارد و امروز آل سعود برای جبران ضعف خود به آمریکا و رژیم صهیونیستی پناه برده است.

نماینده مردم شادگان درمجلس بابیان اینکه نگاه آمریکایی ها به کشورهای  منطقه ابزاری است و سیاست آنها تفرقه افکنی برای منافع چپاول گرایانه خویش است، مطرح کرد: برخی از کشورهای عربی باید بدانند که آمریکا نمی‌تواند پشتوانه قوی برای آنها باشد؛ آمریکا تا زمانی که آنها پول داشته باشند؛رفیقشان است.
وی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل برای آسیب رساندن به جمهوری اسلامی در صدد تقویت حضور خود در منطقه است، تاکید کرد: ایران باید نسبت به حضور اسرائیل در منطقه حساس باشد و به سایر کشورها هم هشدار جدی دهد.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس با تاکید براین که آمریکا و غرب در طول تاریخ هیچ گاه جز ستم به مسلمانان و استعمار و چپاول اموال آنها هدف دیگری را دنبال نکرده اند،خاطرنشان کرد:ترامپ در تلاش است از رهگذر عادی سازی روابط بین اعراب و اسرائیل در انتخابات پیش رو،حمایت لابی صهیونیستی را جلب کند. 

عضو فراکسیون روحانیت مجلس،افزود:ترامپ می‌خواهد به دوشیدن کشورهای عربی منطقه ادامه دهد و منافع بیشتری را به جیب بزند.

ناصری نژاد با بیان اینکه حضور اسرائیل در منطقه می تواند برای امنیت ملی کشورهای عضو محور مقاومت چالش برانگیز باشد،خاطرنشان کرد: حضور رژیم صهیونیستی در سواحل خلیج فارس می تواند برای امنیت این آبراه استراتژیک مشکل آفرین باشد.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا در طول تاریخ سرسپردگانی مانند صدام و محمدرضاشاه خائن را که بیشتر از عربستان هم هزینه کردند را کنار زد،تصریح کرد: کشورهای عربی باید بدانند که دیر یا زود آمریکا آنها را کنار می زندو پشتیبان مطمئنی برای آنها نخواهد بود و آنها باید برای ثبات و امنیت منطقه با کشورهای همسایه رابطه قوی تری داشته باشند.

کد خبر 550550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار