مشاور وزیر آموزش و پرورش درباره چگونگی تصمیم‌گیری و سرانجام افزایش سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان توضیح داد.

مهدی نویدادهم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، موضوع افزایش سقف سنی دانشگاه فرهنگیان مطالبه‌ای است که برخی از داوطلبان کنکور به شدت به دنبال تحقق آن هستند.

محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، از پیگیری این مطالبه خبر داد و چندی پیش هم نامه‌ای از سوی علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی مبنی بر تحقق این مطالبه فراهم شد. به دنبال این موضوع دستیابی به این هدف برای داوطلبان متقاضی شرکت در دانشگاه فرهنگیان افزایش یافت البته که وزیر آموزش و پرورش باز هم این موضوع را منوط به نظر شورای معاونان دانست.

در همین مورد مهدی نوید ادهم مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول بررسی این موضوع گفت: تعدادی از داوطلبان خواهان افزایش سن از ۲۲ به ۲۴ و حتی بعضا به ۲۵ سال هستند.

او توضیح داد: آنچه سیره گذشته وزارت آموزش و پرورش بوده پذیرش تا سن ۲۲ سالگی است و این موضوع براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است. فقط یک سال سن پذیرش ۲۴ سال بود که همین یک سال توقع ایجاد کرده است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه افرایش سقف سنی موافقان و مخالفان بسیاری دارد، افزود: هنوز این موضوع به قطعیتی نرسیده است و نتیجه را آقای وزیر اعلام می‌کنند.
 

کد خبر 550199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار