معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت از اخذ مجوز واکسن کرونا خبر داد. 

واکسن کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: ابتلا به بیماری‌های شایع مثل دیابت و ناراحتی‌های قلبی عروقی، خطر شدت علائم کوویدـ۱۹ را در صورت ابتلا شدن افزایش می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به تحلیل داده‌های ۱۸۸ کشور جهان افزود: این داده‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۲۰ درصد جمعیت دنیا حداقل یک بیماری زمینه‌ای دارند که خطر شدت بیماری کوویدـ۱۹ را افزایش می‌دهد.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت توضیح داد: طبق تخمین محققان، حدود ۳۵۰ میلیون نفر که برخی از آنها فاقد بیماری زمینه‌ای هستند، در صورت آلودگی به ویروس کوویدـ۱۹ نیازمند بستری شدن در بیمارستان دارند.

به گفته ملک‌زاده، تا خرداد سال ۱۴۰۰ جهان با پاندمی ویروس کرونا روبه‌رو است، ویروس همچنان به آرامی منتشر می‌شود و کنترل رفت و آمدها، گاه به گاه عادی شده است.

وی گفت: واکسن کوویدـ۱۹ مجوز گرفته و به مدت شش ماه ایمنی ایجاد می‌کند، اما تجارت جهانی توزیع آن را کُند کرده است.

معاون وزیر بهداشت افزود: همچنین حدود ۲۵۰ میلیون نفر در سرتاسر دنیا به این ویروس آلوده شده‌اند و یک و ۷۵ صدم میلیون نفر آنها جان خود را از دست داده‌اند.

ملک‌زاده با بیان اینکه این پاندمی، ششمین پاندمی در تاریخ بشر است که ۱۹ میلیون مبتلا و ۸۰۰ هزار مرگ را تاکنون به دنبال داشته است، گفت: ما کارهای بسیاری انجام داده‌ایم، اما هنوز جاده طولانی و راه سختی را در پیش رو داریم ما زندانی پاندمی نیستیم، آینده در دستان ماست.

به گفته وی، پاندمی کوویدـ۱۹ نشان داد که سلامت پاداش توسعه نیست، بلکه زیرساختی برای پایداری جوامع، اقتصاد و سیاست است و تک‌تک ما می‌توانیم منشا تغییر باشیم.


 

کد خبر 550109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار