جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از انهدام باند جاعلان مدارک هویتی توسط ماموران پایگاه سوم پلیس امنیت عمومی پایتخت خبر داد و گفت: اعضای این باند با جعل مدارک هویتی، افراد خبره را در آزمون زبان انگلیسی جایگزین سایر افراد می‌کردند.

جعل مدارک

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سردار «حمید هداوند» پنجشنبه ۲۷ شهریور اظهار داشت: در پی کسب اخباری در خصوص فعالیت این شبکه جعل مدارک هویتی تحت پوشش آموزشگاه زبان در حوالی پارک ساعی تهران، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی تهران قرار گرفت.

وی توضیح داد: گزارش اولیه نشان از آن داشت که مشتریان این آموزشگاه اغلب کسانی بودند که قصد شرکت در آزمون زبان انگلیسی(IELTS) و قبولی در آن را داشتند، اما به علت قرار گرفتن در سطوح پایین از لحاظ دانش زبان، دست به دامن این شبکه جعل مدارک هویتی می‌شدند. اعضای این باند با افتتاح آموزشگاه زبان و وعده قبولی تضمینی در آزمون، مدارک هویتی مراجعه‌کنندگان را جعل و تعدادی افراد خبره را به آزمون معرفی کرده و به ازای آن مبالغ هنگفتی را دریافت می‌کردند.

هداوند با اشاره به این‌که ۲۵ شهریور ماه پنج تن از اعضای این شبکه دستگیر شدند، تصریح کرد: ظن پلیس همکاری تعداد بیشتری از افراد جاعل با این شبکه است و جزئیات پرونده در حال بررسی است. متهمان به همراه پرونده مربوطه به مراجع قضائی معرفی شدند، تحقیقات پلیسی کماکان در این خصوص ادامه دارد.

کد خبر 550086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار