وزیر بهداشت، دلیل عدم حضور رئیس جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها را فشار وزارت بهداشت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی اعلام کرد.

حسن روحانی

به گزارش همشهری آنلاین، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری آغاز سال تحصیلی مدارس را که ۱۵ شهریور با حضور فیزیکی دانش‌آموزان برگزار شد، به صورت مجازی تبریک گفت و سخنرانی کوتاهی هم انجام داد. ماجرایی که به اعتراض و انتقاد والدین و کاربران شبکه‌های اجتماعی منجر شد. اعتراض آنها به این موضوع بود که چطور بچه‌ها با وجود خطر کرونا باید در مدارس حضور یابند، اما رئیس‌جمهور تبریک و سخنرانی خود را مجازی انجام می‌دهد؟

حالا در مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها که امروز ۲۳ شهریور بود و باز با سخنرانی مجازی روحانی و در دانشگاه تهران برگزار شد، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: رئیس جمهور مشتاقانه می‌خواستند که در جمع فرهیختگان دانشگاهی باشند اما به دلیل فشار ما در اجرای پروتکل‌های بهداشتی این حضور به صورت مجازی فراهم شد.

به گزارش مهر، نمکی اظهار کرد: در زمانه کرونا فشار ما در اجرای پروتکل‌های بهداشتی به خصوص حفاظت از مقامات تراز اول نظام موجب شد که به این شکل مراسم برگزار شود. سپاسگزارم که مقام معظم رهبری و رؤسای قوا و به ویژه رئیس جمهور توصیه‌های ما در اجرای پروتکل‌های بهداشتی را جدی می‌گیرند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اگرچه امروز به شکل نمادین آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها است، اما ۷ ماه است که همکاران دانشگاه‌های علوم پزشکی از رئیس دانشگاه تا استاد و دانشجو و کارمند در رشته‌های مختلف بهداشتی و پزشکی، حضور فعال در مدیریت کرونا دارند.

وی با درود به روح بلند استادان و پزشکان و پیراپزشکانی که در دوران کرونا در دانشگاه‌های علوم پزشکی جان خود را از دست دادند، گفت: در زمانی که دانشگاه‌های کشور تعطیل بود، مسن‌ترین اساتید تن بر آتش کرونا زدند و با وجود اصرارهای ما می‌گفتند که ما می‌رویم تا رزیدنت‌ها و اعضای هیأت علمی جوان‌تر هم تن بر این آتش بزنند.

نمکی گفت: در این ایام سخت هیچ رئیس دانشگاه علوم پزشکی نتوانسته است در روز تعطیل با خانواده خود ناهار بخورد.

وی تاکید کرد: افتخار و حماسه‌ای که با امکانات اندک، در سال سخت شرایط اقتصادی و تحریم‌ها خلق شد تنها با این فداکاری‌ها رخ داد. حتی دشمنان ما هم اذعان کردند که در دوران کرونا هیچ بیماری پشت در بیمارستان سرگردان نبود و به خاطر فقر از درمان محروم نشد. حماسه‌ای که خلق کردیم و موج عظیم کرونا را همین سربازان دانشگاه‌های علوم پزشکی مدیریت کردند.

وزیر بهداشت اظهار داشت: به عنوان وزیر بهداشت همواره داغ از دست دادن اساتید را با خود دارم. دانشجویان پزشکی زمانی که روپوش سفید می‌پوشند لباس احرام می‌پوشند و دور بیماران طواف می‌کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه از امروز دانشگاه‌های غیر علوم پزشکی هم بازگشایی می‌شوند، امیدواریم در جنبه‌های مختلف روانشناسی، علوم اجتماعی و مسائل زیست محیطی حوزه کرونا بتوانیم از دانش دانشگاه‌های غیر علوم پزشکی استفاده کنیم.

کد خبر 548823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار