مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور گفت: ۵۲ مخاطره در کشور ما اتفاق می‌افتد و ۱۳ مخاطره اولویت‌دار در کشور داریم وهمچنین ۹۳ درصد کشور ما روی گسل‌های فعال قرار دارد.

گسل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، حمیدرضا خانکه مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور امروز در نشست با خبرنگاران گفت: ایران جزو کشورهای پرمخاطره است؛ ۵۲ مخاطره در کشور ما اتفاق می‌افتد، ۱۳ مخاطره اولویت‌دار در کشور داریم، ۹۳ درصد کشور روی گسل‌های فعال قرار دارد و همچنین ۵۰ درصد کشور را سیل تهدید می‌کند.

خانکه گفت: حداقل در ٢٠ سال گذشته ۶٠ درصد خسارتی که در حوادث دیدیم، ناشی از سیل بوده است و همچنین با تغییرات اقلیم و موضوعاتی از این نوع در کشور روبرو هستیم. بنابراین با توجه به خطراتی که کشور را تهدید می‌کند، نیاز است یک سازمان اورژانس چابک داشته باشیم که خدمات مورد نیاز را در سریع‌ترین زمان در زمان مخاطرات به مردم ارائه دهد.

مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور ادامه داد: کشور ایران بزرگ و گسترده‌ است و مناطق صعب‌العبور زیاد دارد و در سال‌های گذشته آمبولانس هوایی داشتیم خوشبختانه اورژانس هوایی گسترش پیدا کرده و استاندارد ما در جاده‌های شهری زیر ۱۴ دقیقه و در شهر ۹ دقیقه است.

خانکه گفت: البته موانع زیادی وجود دارد و مناطق صعب‌العبور هم افزایش پیدا کرده و نیاز به گسترش اورژانس هوایی است تا بتوانیم زمان کمک‌رسانی را کاهش دهیم. همچنین با توسعه موتورآمبولانس توانسته‌ایم زمان رسیدن به محل حادثه را در کلانشهرها کاهش دهیم.

این مسئول افزود: از ابتدای کرونا در شهرهای بزرگ، آمبولانس‌هایی برای انتقال بیماران کرونایی از منزل و بین بیمارستانی اختصاص دادیم. حضور همکاران ما بر بالین بیماران باعث شده که بیماران در اسرع وقت به مراکز درمانی منتقل شوند.

کد خبر 548525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار