فرمانده انتظامی غرب استان تهران از انهدام شبکه فروشندگان آمپول تقلبی کرونا در شهریار خبر داد و گفت: ۶ نفر از مصرف‌کنندگان این داروی تقلبی، جان خود را از دست دادند.

دستگیری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سردار محسن خانچرلی فرمانده انتظامی غرب استان تهران درباره جزئیات این خبر توضیح داد: شهروندی با مراجعه به کلانتری ۱۶ اندیشه (واقع در شهرستان شهریار) عنوان کرد که پدرش به بیماری کرونا مبتلا شده بوده و افرادی با فریب او اقدام به فروش ۴ عدد آمپول تقلبی کرونا با مارک تجاری Remedesivir به مبلغ ۱۳۶ میلیون تومان کردند.

 سردار خانچرلی گفت: به دلیل حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری کلاهبرداران در دستور کار قرار گرفت. ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و با هماهنگی قضائی موفق شدند ۲ نفر از کلاهبرداران را در شهریار در حین فروش آمپول تقلبی کرونا دستگیر کنند.

وی گفت:‌ متهمان در بازجویی ها به همدستی با ۳ نفر دیگر اعتراف کردند که آنها هم روبروی بیمارستانی در شهریار دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران با بیان اینکه متهمان تاکنون ۵۲ عدد از این آمپول‌ها را هرکدام به مبلغ ۴۵ میلیون تومان به شهروندان در مناطق مختلف استان تهران فروخته و مبلغی معادل ۲۳۴ میلیون تومان به این بهانه از آنان کلاهبرداری کرده‌اند، افزود: تاکنون ۶ نفر از مصرف‌کنندگان این داروهای تقلبی در استان تهران که به بیماری کرونا مبتلا بودند، جان باخته‌اند.

خانچرلی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در جامعه، متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که بعضی از افراد سودجو و کلاهبردار با درج آگهی‌های دروغین با عناوین‌ مختلف در فضای مجازی به خصوص در شبکه‌های اجتماعی همچون فروش «داروی ضدکرونا، فروش واکسن ضد کرونا، شربت‌های ضد کرونا و ...» قصد کلاهبرداری از شهروندان را دارند و ضرورت دارد هموطنان در این زمینه هوشیار باشند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند، خاطرنشان کرد: شهروندان هرگز فریب اینگونه آگهی های جعلی را در فضای مجازی نخورند و اخبار و اطلاعات در این خصوص را از طریق رسانه های معتبر پیگیری کنند.

کد خبر 548423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار